В Україні прогнозують шалені проблеми через сумні тенденції.
Україна стрімко втрачає населення і вже опинилася на останньому місці у світі за темпами скорочення кількості людей. Демографічна криза набирає обертів: смертність у рази перевищує народжуваність, а війна та міграція лише поглиблюють ситуацію.
Україна стала світовим антилідером за кількістю втраченого населення, повідомили в Міністерстві фінансів України.
Країна посіла 183-тє останнє місце у світі за темпами скорочення населення. Втрата населення склала 32,5%.
За нинішніми даними МВФ, чисельність населення України наразі становить 33,3 мільйона – у 2021-му населення складало 41 мільйон. Станом на 2025–2026 роки смертність майже втричі перевищує народжуваність. Втрата територій, бойові втрати й відтік біженців призвели до критичного дисбалансу в державі, пише 0352 з посиланням на village.
Яка ситуація у світі
Східна Європа та країни Балтії
Східна Європа та країн Балтії загалом стали глобальним епіцентром депопуляції. Через інтеграцію регіону до Європейського Союзу прискорилося вимивання кадрового потенціалу з держав, які й так страждали від старіння нації.
Європейські країни, де спостерігають найбільший відсоток втрати населення:
Болгарія: -23,2% (181-ше місце) Латвія: -21,6% Молдова: -18,8% Литва: -17,5% Румунія: -16,1%
Економічні гіганти
У країнах із системною та привабливою імміграційною політикою фіксують стабільний розвиток: населення Канади збільшилося на 35,6%, Австралії — на 44,9%. Серед економічних гігантів найкращий показник показала Індія, населення якої збільшилося на 38,4%. У США приріст на 21%, у Бразилії – 22,1%.
Водночас в Азії ситуація гірша: Південна Корея ледве вийшла на показник +9,9% (це нижче ніж середньосвітовий показник), а Японія втратила 2,8% своїх громадян.