"Похолодання і гроза вдарять в областях України": синоптики кажуть про дощ і шалений вітер

Похолодання з дощами і грозами накриє Україні вже незабаром: температурні показники знизяться, а в деяких місцевостях слід очікувати на шквали.

Очікувані опади

Як повідомляє "НФ", синоптики прогнозують помірні дощі з грозами по всій території країни по 12 травня.  Карпати заллють дощі 12 травня.

11 травня сухо буде в більшості західних областей, а також у Вінницькій та Житомирській.

  • Ніч: 10–15°C тепла.
  • День: 13–18°C, місцями до 26°C на сході та південному сході.

11–12 травня добова амплітуда температури зросте. Нічні показники складуть 5–12°C, денні – 17–22°C.

Пожежна небезпека та коментарі експертів

11 травня в більшості областей збережеться надзвичайний рівень пожежної небезпеки. Винятки: Крим, Волинська, Одеська, Миколаївська та Закарпатська області. 11 травня до них додадуться Запорізька, Кіровоградська та Дніпропетровська.

Синоптик Віталій Постригань зазначає, що прохолодні та вологі умови через циклиони принесуть дощі з грозами. Загалом очікуються короткочасні опади.

Ігор Кібальчич попереджає про грози зі шквалами до кінця тижня на заході, у Сумській, Дніпропетровській, Одеській та Миколаївській областях.