Скажи мені, хто твій друг...

Не дарма Сократ  наголошував, що людину визначають друзі.

Якщо «Вконтакті», на «Facebook», на «Однокласниках» тощо число друзів вимірюється сотнями, то це не просто показник - це дуже яскравий показник. Часто кількість друзів необачно зростає тому, що поняття «друг» в Інтернет-просторі зовсім не підлягає характеристикам поняття «дружба» в реалі.

Користувачі іноді додають один одного в друзі з такою мотивацією: «тому що він запропонував», «а, нехай буде», «я її звідкісь знаю», «це моя знайома», «може колись здасться». Часто поверхнево знайомі люди стають віртуальними друзями, бо це так просто: клікнув – і зв’язок встановлено, не потрібно записувати номер мобільника. Іноді для підтримування стосунків «про всяк випадок» - адже вислати скопійоване вітання до чергового свята через мережу значно простіше і дешевше, ніж іти в гості/ телефонувати/підшукувати теплі слова. А є й такі, котрі «колекціонують друзів», бо вважають, що це круто.

Отже, погодимося, що частина друзів в соціальних мережах – номінальні, а тих, кого ми насправді любимо, бережемо і цінуємо – зовсім мало. Більшість – в кращому випадку приятелі чи знайомі.  Проте поверхневі стосунки можуть з часом стати звичкою, стилем життя.

А ще користувачі взаємно додаються в друзі через цікавість і заздрість. Якщо в людини багато вільного часто і не достатньо розвинуті особисті інтереси, вона може годинами зависати і мережі, розглядаючи чужі фото, коментарі і статуси. Так, немов читає глянцевий журнал. При цьому створюється ілюзія причетності до чужого життя – адже «друг» також може «впливати», виставляючи оцінки, коментуючи тощо. А отриманою інформацією можна на дозвілля поділитися і в реалі, зверхньо кинувши: «Та, вони їздили  в Крим! Я в контактах бачила…». Почасти віртуальні друзі, створюючи інший образ, реалізують своє бажання іншого життя, самостверджуються.

Іноді люди забувають, що, спілкуючись з малознайомими особами ні про що, вони не лише марно витрачають багато часу, а ще й виставляють на загальний огляд і обговорення своїх найдорожчих – справжніх друзів і родину, розкриваючи стороннім відвідувачам епізоди приватного, особистого життя близьких.

А якщо ваш  час - дорогоцінний, ви переглянете список своїх віртуальних друзів на користь реальних?

P.S. Цікаво, що про це думають мої друзі? Зараз кину Їм посилання в мережі :)