Популярність соціальних мереж серед тернополян неухильно зростає протягом останніх років. В той же час, як запевняють вчені, віртуальні контакти здатні призвести до психологіних проблем.
Психологічний стан людини залежить від кількості її контактів в соціальних мережах - до такого висновку прийшли британські психологи.
Встановлена залежність вивчалася, зокрема, на прикладі користувачів Facebook. Кожний третій з опитуваних студентів, що мали сторінки в цій соціальній мережі, повідомив сумні факти. Коли запит на дружбу не підтверджується, користувачі, яким відмовили, відчувають не лише дискомфорт, а й тривогу і навіть провину.
Із збільшенням кількості контактів тривожність зростала, що не дивно. Користувач попадав у безвихідь, тому що страждав від недосконалості свого віртуального іміджу, але відмовитися від відвідувань мережі також не міг, бо це призводило до стресу. Зрештою, на думку психологів, залежність від соціальних мереж можна порівнювати з патологічною схильністю до азартних ігор.
Ймовірно, наявність добрих стосунків в реальному житті стане профілактикою небезпек "віртуальної" дружби.
Разом з тим, непоодинокі випадки, коли "віртуальне" знайомство тернополян переростало у справжні дружні стосунки, а подекуди завершувалася шлюбом.
Див. також
http://www.0352.com.ua/article/48843