Донеччанка приїхала у Тернопіль, рятуючись від жахливих подій, які відбуваються на Сході

Майже тиждень донеччанка Марина Федорченко разом зі своєю сім'єю прожила в Тернополі, і вже, каже, встигла закохатися в наше місто.

Жінка приїхала на Західну Україну, рятуючись від жахливих подій, які нині відбуваються на Сході.

Порадившись із чоловіком, пані Марина вирішила на деякий час поїхати з міста. У Тернопіль вона приїхала разом із трьома дітьми, найменшому синочкові - тільки чотири місяці, а також із двома племінниками та мамою. Чоловік залишився в Донецьку - він працює і рідного дому поки що залишати не збирається.

У Тернополі жителям східного регіону влаштували гостинний прийом. За словами жінки, спочатку її з дітьми поселили в готель, потім їх на декілька днів прихистили в Обласному спеціалізованому будинку дитини (колишня назва "Малятко" - прим. авт.). Наразі приїжджі живуть в орендованій квартирі.

Сподобалися парки та люди

Пані Марина також зізнається, що, як тільки приїхала в Тернопіль, у неї з'явилося непереборне бажання спілкуватися українською мовою. Удома, каже, така нагода рідко випадає. Адже всі рідні та знайомі говорять виключно російською. Старші сини жінки в перші ж дні шукали в магазинах синьо-жовті стрічки.

- Ми всією родиною вболівали за долю Майдану, - каже вона. - Мої хлопці - поціновувачі символіки Правого Сектору. Прикро, що ми давно програли інформаційну війну з Росією. Навіть у рідному Донецьку нині багато людей підтримують Путіна, багато хто і справді думає, що західноукраїнці  - це фашисти, які завтра прийдуть їх вбивати. У мене часто виникають дискусії на цю тему зі своїми знайомими. Декотрих вдалося переконати, зорієнтувати на те, що Донецьк - частина України і мусить нею залишатися. Інтелігентні люди, котрі намагаються аналізувати ситуацію, добре розуміють, що все, що нині відбувається в нашій країні - сценарій, спланований російськими можновладцями, і що це їм вигідно.

Марина Федорченко дуже сподівається, що влада зможе зупинити протистояння, урегулює конфлікт. Зрештою, саме ті, хто нині керує країною, допустили те, що відбувається на Сході.

- Чому нічого не робили, коли ті сепаратисти по одному прибували в Україну? - питає жінка. - Чому їх не зупиняли ще на кордоні, чому не знищували невеликими групами? Складається враження, що нас просто залишили на одинці з бідою.

У Донецьку нині більшість людей переживає нервове потрясіння, продовжує співрозмовниця. Хто не витримує, їде на деякий час в інші регіони. Здебільшого, це - жінки з малими дітьми. Але попри те, що рідний край переживає непрості часи, пані Марина хоче додому.

"Мусимо об'єднати Схід і Захід"

Питанням прийому та влаштування біженців у Тернополі активно займається Благодійний фонд "Вікно життя".  Нині у наше місто вже приїхали 45 людей зі східних регіонів, розповідає голова правління фонду Ірина Жигунова. 17 із них - діти, 2 - пенсіонери.

80% жителів, які приїхали в Тернопіль, за словами голови правління, висловили бажання назавжди залишитися тут. Вони вже знайшли роботу, і як тільки стабілізується ситуація на Сході, збираються продавати своє житло в регіонах.

Тривалий час політики налаштовували Схід проти Заходу і навпаки, - говорить Ірина Жигунова. - Ми мусимо виправляти ці помилки. Наше завдання - об'єднати Схід і Захід, аби  позбутися стереоптипів, що ми дуже різні. Так, у дечому ми і справді відрізняємося, але всі ми - українці.