Вихованців гірськолижної школи «Екстрім» хочуть виселити з орендованого ними приміщення

Тернопільську гірськолижну школу «Екстрім» хочуть виселити з орендованої ними частини дитячого садка №23 до напівпідвального приміщення СШ №11.

Від ініціативи про приєднання «Екстріму» до комплексної спортивної школи коли №1 педагогічний колектив та вихованців спортивно-навчального закладу проти. Вони аргументують свою незгоду тим, що від першого запропонованого місця під гірськолижну школу, що в районі масиву «Аляска», добиратися юним спортсменам до тренувальної бази, яка знаходиться по вул. Тарнавського доведеться близько 2-х кілометрів.

Другий варіант під можливе приміщення для дитячо-юнацького закладу влада міста пропонує напівпідвальну частину СШ №11, що є більш зручним для спортсменів. Однак в такій пропозиції є також безліч суперечливих моментів. Заняття гірськолижників в середній школі може викликати несхвалу та незручності, як самих учнів так і їх батьків. Адже в кабінетах, які перейдуть спортсменам, зроблені ремонти та поміняні вікна за батьківські кошти школярів. А директору одинадцятої школи навіть доведеться деякі класи перевести в другу зміну.

Завуч ДЮСШ «Екстрім» Тетяна Романишин не розуміє для чого відбуваються такі освітні реформи, та стверджує, що виховному процесу малят дитсадка вони не заважають. Окрім цього завуч навела приклади користування комунальними будівлями установ, які навіть не є державними. Як от приватні стоматології, фірми та інше. Також Тетяна Романишин зізналася, що вихованці спортивного закладу щороку завойовують призові місця та нагороди на всеукраїнських та європейських змаганнях. 19 спортсменів навіть входять до складу збірної України.

В свою чергу начальник міського управління освіти та науки Ольга Похиляк назвала злиття гірськолижної та дитячо-юнацької школи №1 чутками. Але факт переселення в СШ №11 – достовірним. Саме це рішення тернопільські депутати розглядатимуть 20 червня на сесії міської ради.

Педколектив «Екстріму» закликає владу своїми «стараннями» не заважати юним спортсменам й на далі піднімати авторитет міста та країни в спортивних досягненнях.

Однак варто зауважити, що вже більше п’яти років вихователі, батьки та самі малята дитсадка просять і міську владу, і керівників управляння освіти та науки звільнити приміщення яке орендує спортивна школа. Це питання пов’язане з тим, що групи ДНЗ №23 перевантажені дітьми. Крім того, претензії ще полягали в тому, що спортсмени, повертаючись з тренувань, грюкають роликовими ковзанами, скейтбордами, лижами та іншим своїм приладдям в той час, коли малеча спить.