Тернопільський став і навколишнє середовище загалом через проведення на водоймі чемпіонату Європи з водно-моторного спорту не постраждали, кажуть фахівці. Забруднення ставу не сталося, риба клювати не перестала.
Швидкісні човни гули двигунами на Тернопільському ставі протягом двох днів. Та ще до початку змагань організатори запевнили - шкоди водоймі човни не завдадуть, повідомляє "TV-4".
"В цих класах використовується спеціально закритий цикл. Тобто, ні масло, ні пальне - в воду не потрапляє. Окрім цього, Міжнародний водномоторний союз ставить дуже високі умови як для безпеки, так для екології, тому ми можемо стверджувати про те, що Тернопільському ставу, оточуючому середовищу не буде завдано збитків цими змаганнями і я надіюся, що ті застереження, які сьогодні є у деяких фахівців екологів, у тернополян, вони не справдяться і на наступний рік вони також будуть раді бачити нас на Тернопільському ставі",- розповідає Віктор ШЕМЧУК, голова національної федерації водно-моторного спорту України.
Тернопільська екологічна інспекція, представник якої слідкував за змаганнями, підтвердила - забруднення ставу не сталося, скарг поки ні від кого не отримували. В свою чергу управління з охорони живих водних ресурсів, по іншому - рибінспекція, каже, якби змагання водно-моторників запланували на час нересту, вони були б категорично проти через потужність ефекту турбування, який би нашкодив рибі, що множиться. Оскільки нересту немає і судноплавання в Україні дозволене - проведення подібних змагань на Тернопільському ставі у рибінспекції визнають припустимим. Тим часом рибалки повернулися на частину набережної, навпроти якої і розсікали воду спортивні човни.
Рибалки Максим і Віктор кажуть: "Шось клювало там трохи. Шось клює, можна шось злапати. Два раза підсік, але не спіймав. Я тоже один раз підсік, але мені риба вірвалася".
Рибалка Антон МУЖ, у якого за майже пів години і не клюнуло, це із проведенням водно-моторного чемпіонату не пов'язує: "Нє, це тільки з погодніми умовами. Залежить від тиску, залежить від всього. От бачте, рівень води сів, значить, вже кльову не буде, регулірують водою, там он спускають і так дальше - риба дуже відчуває всякі зміни природи. Може дощ бути, мало лі шо, то трудно сказати, які причини, але фактично це зв'язано тільки з природніми явищами".