Забезпечити реєстрацію туристів, які будуть вирушати у сплави по Дністру, а також домогтися, щоб вони зупинялися виключно і визначених місцях хоче керівництво Національного парку «Дністровський каньйон». Водночас ведеться мова і про збільшення матеріальних надходжень від туристів. Правда за що саме національний парк хоче брати гроші чітко не прозвучало.
"Потік туристів, які сплавляються по річці Дністер коливається від 10 до 15 тис. в рік. В порівнянні з «Подільськими Товтрами», дохід від туристичного потоку яких становить 600-700 тис. в рік за надання платних послуг , наш досягнув лише 6 тис. в рік. Через те, що більшість сплавів проводиться самими туристами або ж тур операторами, які не мають відповідної ліцензії, угоди чи дозволу на туристичну діяльність, працівники парку не мають можливості проконтролювати кількість туристичного потоку на території парку, їхні маршрути, місця зупинок для відпочинку та дотримання правил безпеки. В результаті маємо повний безлад на території Національного парку. Ми прагнемо порядку та дотримання тур операторами всіх правил перебування на території парку згідно чинного законодавства", - каже начальник відділу державної охорони, відтворення та використання екосистем НПП «Дністровський каньйон» Михайло Башта.
За його словами, відповідно до спеціальних умов безпеки, всі групи зобов’язані проходити реєстрацію. Мовляв, на території парку є багато об’єктів, які несуть небезпеку для життя, зокрема карстові печери. Такі об’єкти мають обслуговуватись відповідними службами.
«Є спеціально відведені місця для відпочинку туристів, так звані рекреаційні зони щоб не перенавантажувати території, які не розраховані для зупинки туристів», – додав начальник пошуково-рятувального відділення аварійно-рятувальної частини аварійно-рятувального загону спецпризначення управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Тернопільській області Сергій Яворський .
Начальник управління оподаткування юридичних осіб Головного управління Державної фіскальної служби Алла Іванчишина розповіла, що будь-яка громадська організація чи суб’єкт підприємницької діяльності мають мати відповідну ліцензію, що дає їм право здійснювати туристичну діяльність. При цьому туроператори мають мати перелік учасників групи, маршрут, копію угоди про перебування на території парку, страхівку рекреанта.
«Працівники адміністрації парку повинні знати свої права та обов’язки, щоб виявити правопорушення згідно чинного законодавства, а в разі недотримання вимог чинного законодавства притягати правопорушників до адміністративної відповідальності», – зазначила Іванчишина.
Чи зумовить якісь незручності та зайві витрати для туристів ініціативність чиновників можна буде побачити зі стартом туристичного сезону.