На цьому наголосив під час засідання колегії облдержадміністрації Валентин Хоптян. За інформацією прес-служби Тернопільської ОДА, пошук альтернативних джерел енергії є перспективним і актуальним завданням.
«Маємо вивчити досвід сусідніх регіонів щодо запровадження таких проектів. Для прикладу – Рівненщина займається вирощуванням «енергетичної верби». Мусимо також подумати і про можливості виробництва на Тернопіллі сучасних котлів для застосування в сфері альтернативної енергетики», - каже Валентин Хоптян.
Не зайвим, вважає керівник області, буде й зосередити увагу на використанні альтернативного виду палива, виготовленого зі щепи.
«Незабаром в усіх районах області розпочнеться розчистка лісосмуг. Отриманий матеріал доцільно використати для отримання щепи та виготовлення пеллет», - вважає Валентин Хоптян.
Він дав доручення керівництву районів напрацювати пропозиції щодо використання альтернативних джерел енергії.
Попередній підсумок проведеної роботу заплановано підвести у жовтні під час виїзного семінару, який відбудеться в Заліщицькому районі.
Довідково: Назва "енергетична верба" включає в себе цілу родину швидкоростучих верб. За 3-4 роки дерево виростає 5-6 метрів заввишки. Великий досвід використання "зеленої енергетики" мають Норвегія, Данія, Німеччина, Польща. Найкращі результати має Швеція, де плантації такої культури займають понад 20 тисяч гектарів. В Україні закладають лише перші плантації енергетичного гаю: на Волині, у Львівській області та на Рівненщині.