Тернопіль – безпечне місто!

Такий лозунг нового проекту, мета якого зменшити дитячий травматизм на дорогах, навчити школярство правилам дорожнього руху, а водіїв стриманості та толерантності до юних пішоходів.

Майже пів сотні аварій з участю пішоходів – така невтішна статистика Тернополя. Серед травмованих є й діти. Часто юні пішоходи недосвідчені, безпечні, не обізнані. Хтось скаже: «Вчити – завдання батьків та школи». Так, це звісно правда, але дбати про безпеку дітей – одне з першочергових завдань усього суспільства. Саме тому учасники міської «Самопомочі» ініціювали довготривалий проект «Безпечне місто». Перший його етап – візит у всі школи міста. До підтримки ініціативи долучилась ДАІ. За два дні організатори відвідали школи №№ 19, 20, 26, 27, 29. Там учням молодших класів, а загалом мова йде про майже 700 дітей, в ігровій формі розповіли як правильно поводитись на дорозі, як її переходити, що треба знати і як уникнути біди. Аби все було наочно та зрозуміло, учасники «Самопомочі» залучили аніматорів, змонтували пішохідний перехід, принесли макети дорожніх знаків. Крім того малюкам роздали яскраві та зрозумілі буклети, які вчать уваги на дорозі. Діти були в захваті. Вони не лише слухали, запитували чи відповідали, а й вчились правильно «переходити дорогу».

  • Діти потрапляють в аварі і це реальність, якої не можна ігнорувати, - каже учасник «Самопомочі» Андрій Намака. – Тому ми й вирішили комусь нагадати, а когось і навчити. В такій формі, коли навчання цікаве, діти краще запам’ятовують. Скоро літо, канікули.. Саме тому зараз почали наш проект, аби до завершення навчання відвідати усі школи.

Візити в навчальні заклади, як уже писали, лише початок. Світловідбивачі на одяг чи портфель для кожного школяра молодших класів – ще один задум громадських активістів. Та чи не найважливішим етапом проекту буде нагадування водіям, що саме від них найбільше і залежить збереження дитячого здоров’я чи навіть життя.

  • На найбільш аварійних ділянках міста або там де водії забувають про безпечну швидкість, ми будемо влаштовувати різні флеш-моби нагадування, - каже інший учасник «Самопомочі» Олег Марочинець. – Які саме, нехай залишиться в таємниці. Це буде цікаво і пішоходам і водіям. Крім того, аби і шофери отримали користь від наших дій, підготуємо для них пам’ятки як діяти при ДТП, які права та обов’язки є під час зупинки автоінспекторами, які корисні телефонні номери потрібно знати.

Якщо ви бажаєте приєднатися до «Безпечного міста», запропонувати цікаву ідею чи ініціативу, запросити в навчальний заклад чи тому подібне, звертайтесь. Радо вислухаємо вас в офісі «Самопомочі» на Руській, 52 чи за номером 52-27-27.