83% українців вважають, що корупція стала візитівкою системи освіти

Серед опитаних представників «цільової групи» (тих, хто причетний до вступу у виші) вважають корупцією дуже поширеною при оцінці знань випускників на вступних іспитах до вищих навчальних закладів. Про це свідчать оприлюднені результати опитування, проведеного фондом «Демократичні ініціативи» за підтримки Альянсу USETI.

Загалом серед усіх опитаних, цей показник складає 71%, пише Тиждень. Лише 13% опитаних вважають мало поширеною і зовсім не поширеною корупцію на вступних іспитах.

На випускних екзаменах в школі дуже і досить поширеною корупцію називають 50%, не поширеною – 36%. Найменше поширеною, на думку населення, є корупція при зовнішньому незалежному оцінюванні: 30% вважають, що вона там поширена, а 38% – що ні.

За результатами опитування, 26% вважають більш об’єктивною колишню систему вступу до вишів за результатами іспитів, які проводили самі навчальні заклади.

На думку решти, більш об’єктивною є нова система: 24% вважають більш об’єктивною систему вступу лише за результатами ЗНО; 17,5% – за результатами ЗНО та балів шкільного атестату, а 12% – за результатами ЗНО, балів атестату та балів вступних іспитів, що їх проводитимуть виші.

У «цільовій» групі тих, хто мав досвід вступу до вишів за результатами ЗНО, оцінка об’єктивності такого вступу лише за результатами ЗНО є найвищою – 33%.

На оцінку об’єктивності вступу до вишів за різними критеріями впливає й міра успішності вступу: у групі тих, хто вступив туди, куди хотів, найбільш об’єктивним вважають ЗНО 40%, а от серед тих, хто вступив «аби куди», вважають, що найбільш об’єктивними були б вступні іспити, які проводили виші.

Опитування було проведене за загальнонаціональною квотною вибіркою з 18 по 27 вересня. Було опитано 2010 респондентів у всіх регіонах України. Похибка вибірки не перевищує 2,2%.

Як повідомлялось, активісти громадської ініціативи «Оновлення країни» проводять в України акції на підтримку протестних студентських рухів за відставку міністра освітиі науки, молоді та спорту Дмитра Табачника.

Раніше Табачник заявляв, що його діяльність на чолі міністерства освіти і науки критикують невігласи.