Громадський рух проти приватизації тернопільської святині (відео)

Громадський рух «Українські святині – українському народові» виступає проти приватизації Почаївської лаври, повідомляє ІНТБ. Про це свідчить не лише назва, а й позиція громадського руху. Представники організації висловилися проти виключення Почаївської Лаври з переліку пам’яток, які не підлягають приватизації. Вони вважають, що такий крок – своєрідна спроба розсварити українців між собою.

Отець Анатолій Зінкевич, настоятель православного Свято-Троїцького духовного центру УПЦ КП: «Бажання передати у власність Почаївську лавру Московському патріархату є не що інше, щоб тут, у Західному регіоні, зіштовхнути людей. Вони хочуть закцентувати увагу на протистоянні людей більш патріотично налаштованих, менш патріотично налаштованих, антипатріотично налаштованих і повернути 1990-ті роки, коли люди починали битися, коли можна було постійно робити свого роду осине гніздо».

Встановлена вартість Почаївського комплексу вражає. Незважаючи на історичну, духовну та культурну цінності Лаври, державна влада оцінила святиню нижче, ніж квартиру у столиці.

Степан Барна, депутат обласної ради: «Ми з Тарасом Стецьківим з приводу цього давали прес-конференцію у Верховній Раді України. Почаївська Лавра оцінена аж в 1 мільйон 140 тисяч гривень. А дзвіниця висотою 65 метрів яка для нас є символом духовності українського народу, оцінена аж приблизно у 20 тисяч доларів. Дехто з журналістів під час прес-конференції сказав: «У Києві ціна 3-кімнатної квартири є більшою».

Відповідно, вважає отець Анатолій Зінкевич, ситуація має більш політичний характер, аніж комерційний. Про це свідчать й інші заяви Московського патріархату на володіння українськими святинями.

Отець Анатолій Зінкевич, настоятель православного Свято-Троїцького духовного центру УПЦ КП: «Московський патріархат зробив заявку на володіння, передачі їм, а, можливо, пізніше і приватизації Софії Київської. Друге – Десятинну церкву вони там будують, тепер – Кирилівську церкву, Андріївську. Тому це швидше політпроект, ніж реальна ситуація, коли б треба було торкатися цього питання».

Насадити проросійську політику на теренах України намагаються ще й масовою еміграцією. На Захід нашої держави, зокрема у Почаїв, регулярно переселяють іноземців із сусідніх країн.

Степан Барна, депутат обласної ради: «Є проблема також і так званої незаконної еміграції. Ви знаєте, що у Почаївській Лаврі відбувається заселення монастирського комплексу представниками інших націй, інших держав. За 9 місяців тільки 2009 року було зафіксовано 7 таких осіб: Молдова – 1, Росія – 5, Білорусія – 1 особа».

Захисники українських святинь наголошують, що не проти використання Лаври з церковною метою. Вони лише виступають проти монополізації у храмі однієї з конфесій, а також дозволу приватизувати святиню. Якщо державна влада не прийме відповідного рішення, зазначають тернопільські діячі, акції протесту відбудуться по всій Україні.