Разом з Євро-2012 в Україну прийдуть невідомі досі паразитарні хвороби

Близько півмільйона мешканців Тернопільщини щороку обстежуться на наявність хвороб, викликаних паразитами, і в багатьох із них такі недуги медики виявляють.

Хоча епідеміологи називають Тернопілля стабільно благополучною областю, паразитози складають половину від усіх інфекційних хвороб, якими хворіють мешканці області. Ці та інші актуальні питання медичної паразитології обговорювали на Всеукраїнській нараді-семінарі, що відбулась на Теребовлянщині. Нарада зібрала близько 70 учасників, інформує "TV-4".

Кліщі, воші, глисти - проблема не нова і завжди актуальна. За останні кілька десятиліть, кажуть фахівці, захворюваність паразитозами в Україні вдалося знизили у 25 разів, та навіть цього не достатньо. І хоча епідеміологи вважають Тернопільщину областю епідеміологічно стабільною та благополучною, небезпека захворіти педикульозом, гельмінтозами чи кліщовим вірусним енцефалітом існує.

- Вони складають 60% від всієї інфекційної захворюваності. Це велика кількість. Ми обстежуємо за рік на Тернопільщині біля 500 тисяч осіб, це майже половина населення. І, на жаль, виявляється велика кількість хворих паразитозами,- розповів Степан ДНІСТРЯН , головний державний санітарний лікар Тернопільської області.

Особливо ретельно готуються епідеміологи до Євро-2012. Подія ця визначна, але це ще й небезпека занесення в Україну нових паразитарних хвороб. Відтак медики напоготові.

Тамара ПАВЛІКОВСЬКА, завідувач відділу медпаразитології Центральної СЕС МОЗ України каже: "Ми очікуємо завезення паразитарних хвороб, які нам невідомі на території України. Це різні тропічні хвороби, з важким перебігом в організмі людей. Ми боїмося, що може поновитись передача малярії на території України, яку ми не маємо більше, ніж 50 років і яку побороли першими в Радянському Союзі. Це був 1956 рік. І в нас місцевої передачі малярії немає досі".

Йшла мова про те, що багато міжнародних зв'язків, багато українських військових в Ліберії і інших країнах, які є епідемічно неблагополучними з малярії, тому почастішали випадки завозу цієї хвороби на територію України... Останній випадок, якщо ви чули, це малярія, завезена з Ліберії миротворцями.

Одним з актуальних видів небезпеки, який стосується будь-якої держави світу, фахівці вважають біотероризм. Це непередбачувані події, коли хтось з якоюсь певною метою може заподіяти шкоду населеню, території, використовуюсчи патогенні біологічні агенти, але для того, щоб ця шкода була мінімальна, або попереджена, треба вміти і знати, як тому запобігати.

Під час всеукраїнської наради-семінару епідеміологи не лише обговорити актуальні проблеми, а й обмінятися досвідом захисту населення від паразитарних хвороб.