Шкіра обличчя суха, волосся тьмяне і ламке, а руки жорсткі й почервонілі? Все це ознаки початку холодів й морозного вітру, від яких найбільше потерпають відкриті частини нашого тіла. Недаремно ж осінньо-зимовий період називають справжнім стресом для шкіри. Як виглядати свіжо, доглянуто, красиво незалежно від примх погоди, ми запитали у тернопільських лікарів.
— Як вберегти шкіру обличчя в холодну пору року?
Наталія Обаль, дерматокосметолог кабінету лікувальної косметики Тернопільського обласного шкірвендиспансеру:
— Наша шкіра в осінньо-зимовий період вирізняється чутливістю. Тому маски й тоніки повинні бути без вмісту спирту та інших дратівливих компонентів. Застосування скрабів у цей час слід припинити чи звести до мінімуму — 1 раз на два тижні.
Щоб не призвести до лущення й переохолодження шкіри, живильні креми потрібно наносити за годину до виходу на вулицю.
Марія Тройчак, лікар-фітотерапевт медичного центру народної медицини «Барвінок»:
— Перш за все, зверніть увагу на правильність харчування. Для шкіри корисна їжа, збагачена вітамінами А, С й групи В. Вживання яєць сприяє живленню й очищенню шкіри, адже вони є джерелом протеїну й холіну. Капуста брокколі містить цинк, селен, виконує антиоксидантну функцію.
Зняти почервоніння шкіри в осінньо-зимовий період допоможе маска з потертої дині. Розім’яті ягоди чорної смородини запобігають її сухості. Справжня комора вітамінів – це гарбуз. М’якоттю цього чудо-овоча обтирають обличчя, таким чином, шкіра тонізується і розгладжується.
Маска з гороху є давнім рецептом моєї бабусі проти появи зморшок. Горохову кашу слід залити молочною сироваткою, а потім прикладати навколо очей.
Існує важливе правило: перед нанесенням масок обов’язково вмивати обличчя почергово холодною і теплою водою з милом.
— У період «осінь-зима» наші губи стають потріскані, обвітреними. Яким чином захистити їх?
Наталія Обаль:
— У холодну пору забудьте про блиск для губ. Пом’якшувальним засобом для них слугують кілька крапель оливкової олії. Мікротріщини на губах можна швидко вилікувати гігієнічними бальзамами. Найефективніші з них — з екстрактом алое. Його дозволяється наносити разом з будь-якою помадою.
Марія Тройчак:
— Живильний засіб для наших губ – це тюльпанова олія. Її приготування не потребує надто зусиль. Достатньо навесні відкласти 200 г пелюсток квітки й залити їх соняшниковою олією. Такий настій протримати 21 день у світлому місці, а потім ще 2 тижні у темноті. Зберігати його в холоді. Створений в домашніх умовах бальзам з тюльпанів зробить губи еластичними і в міру вологими.
— Кажуть, що у морозну погоду волосся нагадує кілька злиплих пір’їнок на голові? Як зробити його блискучим та розкішним?
Наталія Обаль:
— Передусім, одягайте головні убори. Адже низька температура сприяє сповільненню кровообігу. До кінчиків волосся не надходять поживні речовини і вітаміни. Тому вони виглядають зовсім неприродно, починають сіктися. Довге волосся слід ховати під верхній одяг. Кокосові й реп’яхові косметичні масла зміцнюють структуру волосин та протидіють випадінню.
Марія Тройчак:
— На ніч рекомендується змащувати волосся соком хрону. Таку процедуру можна чергувати із втиранням соком цибулі й часнику. У них міститься багато кремнію, що так важливий для зміцнення коренів волосся. Для боротьби з посіченими кінчиками допоможе регулярне ополіскування відварами ромашки, шавлії, кульбаби.