Депутатів облради покликали до праці на годину раніше

Наступну сесію облради розпочнуть на 1 год раніше. Окрім цього члени президії одноголосно вирішили не включати більше питань в порядок денний і на пленарному засіданні, яке скликається на 17 листопада, таки завершити 40-ву сесію, яка розпочалась ще у травні(!!!).

Як повідомляє прес-служба обласної ради, відповідні нестандартні рішення були прийнято учора на засіданні президії обласної ради. Очевидно, що зумовлені вони бажанням не допустити зриву чергового пленарного засідання, яке буде головно присвячене затвердженню бюджету області на 2012 рік.

Нагадаємо, у середині жовтня було зірвано сесію обласної ради, оскільки в залі зареєструвалося лише 44 депутати із 91 депутата.

Зокрема, зареєструвалися 33 із 37 депутатів від ВО «Свобода», 5 з 10 від Української народної партії, 4 з 7 від «Нашої України», 1 з 17 від «Єдиного центру» та 1 позафракційний. Не зареєструвався жоден із 15 депутатів від Партії регіонів та з 5-ти від блоку Литвина.

Представники міжфракційного об’єднання «Стабільність і реформи» свою позицію мотивували тим, що в порядку денному фігурує питання про висловлення недовіри голові ОДА Валентину Хоптяну.

Тоді ж заступник Хоптяна Петро Гоч заявив про готовність обладміністрації ініціювати розпуск обласної ради.

«Ми бачимо, що облрада не працює для громадян, а перетворюється на площадку для політичних баталій напередодні виборів. Ми стурбовані цією ситуацією. І якщо облрада не зможе налагодити свою роботу, то ми будемо піднімати питання про розпуск обласної ради як такої, яка нездатна забезпечити життєдіяльність області», – сказав тоді Петро Гоч.

Він також назвав унікальною 40-ву сесію облради, оскільки вона триває більш ніж півроку і у жовтні мало б відбутися вже її 10-те пленарне засідання.

Про те, що вибори до Тернопільської обласної ради можуть відбутися 2012 року, а не 2014 (адже нинішній склад облради був обраний у 2009 році на позачергових виборах), наприкінці жовтня заявив у Тернополі і перший заступник голови Партії регіонів Володимир Рибак.

«Зараз іде дискусія у Верховній Раді, щоб усі вибори провести в один час, в тому числі і в Тернопільській обласній раді, де позачергові вибори відбулися у 2009 році, а також по Києву. Не виключаю, що ця дискусія приведе до рішення про проведення виборів у цих радах одночасно з парламентськими», – сказав Володимир Рибак.

Власне якщо представники влади собі поставлять за мету розпустити Тернопільську облраду, то для них не складе труднощів вкотре зірвати пленарне засідання – під тим чи іншим приводом можуть знову не зареєструватися члени провладного депутатського об’єднання «Стабільність і реформи». Чи має влада такі наміри стане зрозумілим уже 17 листопада.

Наразі керівництво обласної ради та члени президії зіграли на випередження і зробили все для того, щоб згладити гострі кути і таки розглянути питання, серед яких чимало стосують економіки краю.

Довідка. Позачергові вибори у Тернопільську облраду відбулися 15 березня 2009 року. У новообраній облраді ВО “Свобода” здобула 50 мандатів, партія “Єдиний Центр” – 20, Партія регіонів – 14, БЮТ – 12, Блок УНП – 11, партія “Народний Союз Наша Україна” – 8, Блок Литвина – 5. БЮТ невдовзі відмовився від своїх мандатів, відтак чисельність ради склала 108 депутатів.

Після виборів до місцевих рад 2010 року 19 депутатів облради стали депутатами інших рад, відтак депутатський корпус зменшився до 89.

Після того, як 16 вересня 2011 року голова обласної ТВК ввів 2 із 19 нових депутатів, чисельність ради, допоки не оголошено повноважень решти нових кандидатів, складає 91 депутат.