Безпека тернополян: як діяти, коли грабіжник чи розбійник проник у ваше житло

Правоохоронна практика свідчить про те, що злочинці, заставши у квартирах малолітніх дітей, людей похилого віку чи хворих часто наважуються на розбій, тобто вдаються до насилля, а іноді убивства небажаних свідків.

У деяких випадках злочинці з метою проникнення у помешкання відрекомендовують себе, як працівники комунальних служб, міліції (причому, можуть бути перевдягнені в форму правоохоронця), листоношами. Трапляються й такі випадки, коли злочинці вдираються до квартир. Щоб уникнути ризику і не стати жертвою подібних злочинів у власній квартирі, правоохоронці радять:

П А М ’ Я Т А Й Т Е :

Дітей важко привчити не відчиняти двері відразу після дзвінка. Для цього потрібні тривалі тренування та контроль за засвоєнням завдання. Не показуйте дітям місця зберігання грошей та коштовностей. У той же час покладіть у відоме дитині місце невелику суму грошей та найдешевший ювелірний виріб (можна біжутерію, яка схожа на золото, чи коштовні камені ). Це знадобиться на той випадок, якщо в квартиру проникнуть грабіжники і під загрозою застосування насилля будуть вимагати, щоб дитина сказала їм, де знаходиться домашня схованка.