На Тернопільщині є близько 400 сіл, де не платиться акцизний податок.
Про це заявив в. о. керівника апарату ОДА Віктор Шумада.
«Тобто виходить, що там не продається алкоголь і тютюн. Але цього не може бути. Всюди є магазини. Просто сільські голови зараз невмотивовані, щоб бюджет наповнювався, бо це не впливає на доходи села і на благоустрій. Коли ж створюється територіальна громада, усі податки ідуть їм у бюджет і люди зацікавлені, щоб кар’єр був легальним, щоб магазини працювали офіційно, щоб виділити землю під АЗС, яка дасть величезні доходи для села, що дасть можливість ремонтувати дороги, робити освітлення, купувати телевізори у школу», – пояснює зміни, які відбудуться після адмінреформи Віктор Шумада.
За його словами, у зв’язку з фінансовою децентралізацією у Теребовлянському районі багато населених пунктів вже виконали свої річні бюджети за надходженнями.
«Громади отримали величезні фінансові ресурси. Є села, де є 5 магазинів і автозаправка, то вони отримали стільки коштів, що ще такого не бачили. І вони навіть бояться їх використовувати, такі суми у них на рахунках», – каже ШУмада.
Він наголосив, що ті громади, які виявилися найініціативнішими і вже оформили всі документи про об’єднання, необхідно підтримати і дати їм можливість заробляти на себе.
«З 1 січня вони зможуть працювати безпосередньо з державним бюджетом, їм не треба буде годувати додаткових чиновників. Найініціативніші громади уже подали усі документи, в ОДА вони прийшли експертизу і отримали позитивні висновки. Тепер черга за облрадою, яка має їх затвердити», – пояснив процедуру Шумада.