Складно знайти людину, яка любить годинник, але не знає швейцарський бренд Swatch - їх легені, яскраві і комфортні наручні моделі люблять чоловіки і жінки, дорослі і діти.

Swatch розшифровується не як Swiss Watch, a як second watch - другий годинник.

Мало хто знає про те, що саме створення недорогого пластикового кварцевого годинника Swatch врятувало усю швейцарську промисловість від глобальної "кварцевої кризи".

У 1969 році японський концерн Seiko випускає перший кварцевий годинник, який набуває широкого поширення завдяки невисокій ціні і практичності. Швейцарська галузь реагує на нововведення повільно, і в цей час японці нестримно завойовують ринок. Багато компаній закривається або знаходиться на межі банкрутства. Годинникову промисловість рятує об'єднання двох асоціацій - SSIH і ASUAG - і створення дешевого, але якісного аналога японського кварцевого годинника - аксесуарів Swatch.

Swatch - найдешевший швейцарський годинник масового виробництва починаючи з 1983 року.

У 2011 році Peter Blum продав свою колекцію з дуже рідкісними екземплярами Swatch за 6.5 мільйонів доларів! У тому ж році в Шанхаї відкрився готель Swatch Art Peace Hotel, який запрошує художників пожити в нім і займатися мистецтвом.

З 2011 року щорічно проводяться змагання по фрірайду на лижах Swatch Skiers Cup в Zermatt, Швейцарія.

У 2013 році Swatch представила перший механічний годинник, який можна робити, використовуючи автоматичне складання.

Існує цілий клуб любителів годинника Swatch, його члени дістають ексклюзивний доступ до лімітованих колекцій і спеціальних випусків