Чернівці - один з найгарніших міст в Україні. Це місто - серце Буковини, "маленький Париж", як його прийнято називати. Місто багате своїми архітектурними шедеврами і національним колоритом, тому можете не сумніватися, що в Чернівцях є на що подивитися. Для туристів приємною особливістю міста є те, що історична частина міста розташована дуже компактно, все поруч і заблукати не можливо.

Відпочити від насиченої екскурсійної програми пропонують готелі Чернівці https://marketclinic.com.ua/chernovtsy-i-oblast/, деякі з них розміщенні у старовинних будівлях. У перші дні вам буде здаватися, що ви опинилися у минулому, настільки незвичний краєвид відкривається за вікном.

Серед місць, які варто подивитися, перш за все, хотілося б виділити вул. Ольги Кобилянської – центральна вулиця міста. Це пішохідна вулиця, вздовж якої розташовані крамнички, гарні клумби, різні кафешки і магазини. Також прогулюючись вул. О. Кобилянської Ви можете побачити старовинну карету, відчути себе жінкою XVIII століття (адже раніше вулиця називалася Панською).

 

Наступне місце, яке варто подивитися в Чернівцях – Турецька площа. У цьому місці можна побачити невелику панораму міста, турецька криниця (найстаріший в місті Чернівцях водний джерело), квітковий годинник і незвично великий залізний велосипед, «забутий Гуллівером». Увечері там дуже красива ілюмінація.

Перед входом на вул. О. Кобилянської на Центральній площі знаходиться Чернівецька міська ратуша, ще один пам'ятник архітектури національного значення. До речі, кожен у вежі ратуші з'являється сурмач, який грає пісню «Марічка».

Ще одним місцем, обов'язковим для відвідування в Чернівцях є Театральна площа з Чернівецьким музично-драматичним театром імені Ольги Кобилянської. Цей театр був побудований австрійськими архітекторами Гельмером і Фельнером, які пізніше спроектували оперу у Відні. Якщо буде можливість, обов'язково сходіть на виставу.

Звичайно ж головною архітектурною пам'яткою Чернівців є Національний університет ім. Ю. Федьковича – колишня резиденція Буковинських митрополитів. Архітектурний ансамбль резиденції був включений в список Світової спадщини ЮНЕСКО. Університет знаходиться на вул. Коцюбинської 2, вхід на територію платний, але недорогий (близько 70 руб.). Є невелика хитрість. Влітку, в період вступної кампанії можна спробувати потрапити безкоштовно. Також додатково можна замовити екскурсію.

У Чернівцях ще є дуже багато цікавих місць, які варто побачити, так що бажаємо приїхати в це чудове місто.