Згідно зі статистикою, майже половина населення нашої країни має у власності дачі, а близько 22% громадян проживають в заміських будинках. Наведені показники збільшуються щорічно. Городяни прагнуть вирватися з метушливих, загазованих мегаполісів, забезпечивши себе розміреним і комфортним життям в оточенні природи. Системи безпеки – саме те, що здатне гарантувати таке життя, подарувавши спокій і упевненість в збереженні свого майна. Задуматися про вибір та встановлення охоронної системи рекомендується вже на початкових етапах будівництва будинку або його придбання.

Сучасна охорона у Львові відрізняється значною різноманітністю. Але найбільшою популярністю користуються три їх виду, які і будуть розглянуті нижче.

Найпростішим способом забезпечення безпеки є персональна охорона. З метою охорони нерухомого майна наймають сторожа, у функцію якого входить контроль за тим, щоб у будинок не проникли непрошені гості. У разі виникнення надзвичайної ситуації охоронцеві слід викликати поліцію або власними силами і доступними засобами затримати грабіжника. Системи безпеки, що з'явилися внаслідок бурхливого розвитку у наші дні техніки та електроніки, все ж більш зручні і надійні. Адже вони виключають такий момент, як людський фактор: стомившись, сторож може заснути на своєму посту і «проспати» зловмисників. Стільниковий GSM-сигналізація налаштовується на певний канал зв'язку і приєднується до спеціальних датчиків. При проникненні на територію, що охороняється злодія це відразу ж фіксується датчиками, які передають тривожний сигнал на контрольну панель. Остання формує та надсилає на мобільний пристрій власника смс. Дізнавшись про незаконне вторгнення у свої володіння, людина викликає охорону (при наявності її в дачному селищі), поліцію або особисто виїжджає на місце події. Схожим способом організована та пультова охорона, тільки в даному випадку датчик передає сигнал тривоги не на стільниковий телефон, а на пульт централізованої охорони, звідки на об'єкт, що охороняється, негайно виїжджає група швидкого реагування.