Кредитна карта це зручний інструмент для отримання грошей і безготівкової оплати.  Однак вам потрібно знати не тільки переваги, а й недоліки при використанні.

Всі «за» кредитку

Пільговий період кредитної картки по праву можна назвати найвагомішим плюсом.  В середньому від 50 до 60 днів грошима банку власник може користуватися безкоштовно!  І тільки після закінчення цього терміну, якщо кредит не буде погашений, за кошти доведеться платити відповідно до встановлених процентних ставок.

Ще один позитивний момент полягає в тому, що використовувати кредитний ліміт можна не один раз, а багато разів.  Тільки повернув заборгованість - і можно відразу пустити в оборот кредитні кошти. Також якщо використовувалась не вся сума кредитних коштів ви можете ними розпоряджатися, але при цьому не забувати платити відсотки за їх використання.

Ви можете сміливо використовувати кредит на свій розсуд: оплачувати будь-які покупки та послуги, знімати готівку, і все це без необхідності звітувати перед банком про цілі використання позики. Щоб отримати кредитну карту, потрібно відвідати банк, на сайті представлені кредитні картки, з них ви можете вибрати ту, яка вам найбільше підходить.

Примітно, що при розрахунку за товари та послуги за допомогою кредитної картки в ряді випадків є можливість заощадити.  Банки активно запускають проекти з торговельними мережами та великими компаніями, що дозволяють клієнтам отримувати додаткові знижки.

Деякі кредитки наділені дуже вигідною функцією під назвою cash-back. Це значить повернення певного відсотка від витраченої суми покупки назад на ваш рахунок. Ніхто не забороняє вам оформити кілька карт під різні цілі.  В такому випадку ви будете завжди мати під рукою засоби на будь-які випадки життя.

Всі перераховані плюси, безсумнівно, сприяють постійному зростанню попиту на цей банківський продукт.  Але враховувати тільки їх при оформленні карти неправильно.  Як і у будь-якого кредитного продукта у кредитки є ряд недоліків.

По-перше, процентні ставки по кредитках традиційно вище ставок ніж в споживчих кредитах.  Різниця може досягати 5, а то і 10 або 15 процентних пунктів.

По-друге, за випуск і річне обслуговування карти в більшості випадків доведеться заплатити комісію.  Та й зняття готівки в банкоматі спричинить за собою додаткові витрати у вигляді комісій, які можуть становити до декількох відсотків від суми знятих коштів.  До того ж, пільговий період кредитування в ряді банків може не поширюватися на зняття готівки.

Таким чином, якщо стоїть питання про використання кредитної картки - обов'язково майте на увазі ці переваги кредитних карт і недоліки.  І ніколи не повідомляйте третім особам дані вашої карти, тому що розвиток карткового шахрайства прогресує з кожним днем.