Далеко не кожна людина може похвалитись ідеальною посмішкою. Колір деяких зубів відрізняється від решти зубного ряду, зуби з часом виснажились. Можливо через втрату зубів або неправильний прикус з’явилась щілина між ними або тріщина через травму.

Виправленнями усіх цих недоліків займається естетична стоматологія. Радимо скористуватись популярною послугою – встановленням вінірів. Це нетравматичний та високоестетичний спосіб, який не потребує видалення зубів, швидко та надійно зробить вашу посмішку чарівною.

Що таке вініри

Вініри – це мікропротези, які виготовляються зі стоматологічної кераміки. Товщина складає 0,3-0,5 мм. Отже вони не відчуваються на зубах.

Особливість матеріалу – його гіпоалергенність, міцність, можливість надати йому, будь-якої форми. Якщо потрібно реставрувати один або два зуба, відтінок кераміки лікар підбере під тон зубної емалі. Завдяки ефекту прозорості вініри будуть непомітними навіть зблизька. Якщо є необхідність змінити колір всіх зубів на світліший, або, відповідно до сьогоднішнього тренду, на білосніжний, вініри – ідеальний варіант.

Видаляти зуби не потрібно, з їх поверхні знімається мінімальний прошарок емалі для більш щільного прилягання вінірів. Емаль при цьому не страждає. Вініри здатні приховати недоліки зубного ряду, зробити посмішку красивою, а клієнта більш впевненим.

Хто переважно користується послугою

На сторінці послуги від стоматологічної клініки Євродент https://eurodent.ua/uslugi/viniry.html є фото, як виглядають вініри після їх встановлення.

Якщо ви помітили, що:

 • відтінок емалі зуба змінився та відрізняється від зубного ряду;
 • є дефекти у вигляді щілин, сколів, тріщин;
 • зуби виснажені та стерлись з часом;
 • йде руйнування емалі внаслідок демінералізації;
 • форма неідеальна,

рекомендуємо не зволікати з візитом до спеціаліста естетичної стоматології. Окрім естетичних властивостей вініри здатні зберегти зуб від подальшого руйнування.

В деяких випадках встановлення вінірів одразу не провадиться.

 • Пацієнт неповнолітній. Після 18 років зубні тканини сформовані і використання даного методу вже доречне. Клієнту треба деякий час почекати.
 • Стоматологічні захворювання. Спочатку треба вилікувати карієс, пародонтит та інші захворювання. Не треба відмовлятись від послуги, варто перенести її.

Є одна суттєва обставина – мікропротези встановлюються на існуючий зуб. Якщо він відсутній, використовують протези або імплантати.

Різновиди вінірів

Стоматологи клініки Євродент можуть запропонувати декілька типів мікропротезів в залежності від бажання пацієнта та його фінансової спроможності.

 • Композитні, виконані з фотополімерного матеріалу. Ціна невелика, проте вініри міцні. Стоматолог робить професійне чищення зубної поверхні і за один сеанс моделює мікропротез на основі зліпку. Термін обмежений 10 роками.
 • Керамічні, виконані із стоматологічної кераміки. Вартість трохи вища, що пояснюється міцністю, естетичністю, схожістю з натуральними зубами та високотехнологічним, складним процесом. Для їх встановлення емаль шліфується та мінімально обробляється. Керамічні мікропротези щільно прилягають до поверхні зубів. Термін обмежений 15-20 роками.
 • Цирконієві, виконані із діоксиду цирконію. Дорогі, проте довговічні. Для їх моделювання потрібне спеціальне лабораторне обладнання. Термін обмежений 15-20 роками.
 • Люмінір – єдиний мікропротез, що не потребує оброблення зубу. Кріпиться за допомогою клейової субстанції, яка не руйнується під впливом слини, води, напоїв, соусів. Товщина люмінірів 0,2 мм. Єдиний нюанс – виправити дуже викривлений зуб люмініри не зможуть без додаткової обробки. Термін обмежений 15-20 роками.

Лікар під час прийому розповість про різновиди вінірів, недоліки та переваги кожного з них та порекомендує оптимальний варіант.

Як це відбувається

За винятком композитних вінірів знадобиться 2 візити в стоматологічний кабінет, аби поставити мікропротези.

 • Спочатку лікар оглядає ротову порожнину, визначається з типом мікропротезу, готую зубну поверхню. Робить зліпок, відправляє його на моделювання вінірів.
 • Під час другого прийму безпосередньо встановлює вініри.

Потрібно приходити до стоматолога кожні півроку, щоб перевірити, як тримається мікропротез. Це допоможе продовжити термін служби вінірів.