зелений тариф в Україні

Зелений тариф для багатьох домовласників є головною причиною установки дахових СЕС. Однак для його підключення необхідне дотримання кількох законодавчих вимог:

Договір про постачання енергії

Власник СЕС повинен підписати договір поставки з енергопостачальним підприємством (наразі це тільки Обленерго). Одна копія повинна бути на руках у власника, а інша - в РЕМі. Договір обов'язково (!) Підписується безпосередньо заявником, тому оформлені через посередника документи будуть недійсні.

Потужність на використання

Для приватних домоволодінь потужність станції повинна бути не більше виділеної потужності лінії, прописаної в договорі про постачання. Втім, за додаткову плату власник може підвищити ліміт потужності. Для цього достатньо написати заяву в РЕМ з причиною збільшення потужності. В якості причини краще вказати не СЕС, а установку насосної станції або лазні. За кожен додатковий кВт потрібно заплатити від 800 до 1300 грн.

Ліміт потужності СЕС

Для власників приватних будинків сонячна електростанція під "зелений тариф" повинна бути не потужніша 30 кВт. Тут важливо зазначити, що оцінка проводиться не за сукупною потужністю модулів, а за потужністю інвертора, що передає енергію з домоволодіння в загальну мережу. Тому, фактична кількість панелей обмежується тільки доступною площею.

Розташування сонячних панелей

Монтаж сонячних батарей допускається на дахах або фасадах приватних будинків, а також на різних наземних конструкціях. Будівлі та конструкції повинні розташовуватися на одній ділянці й належати одному домовласникові.

Важливо: З 2020 го року діє заборона на установку наземних мережевих СЕС для приватних домовласників. Панелі можна буде монтувати тільки на будівлях або неродючому грунті.

Правовстановлюючі документи

Підписувати договір може тільки власник будинку та ділянки, тому право власності має бути підтверджене документально. Обов'язковою умовою також є здача будинку в експлуатацію, що теж підтверджується спеціальним актом. Це необхідно для дотримання обмеження за "зеленим" тарифом - пільги надаються тільки на 1 адресу та на 1 точку підключення до мережі. Однак це не забороняє одному заявникові мати СЕС в декількох домоволодіннях.

зелений тариф в Україні

Устаткування

Комплектуючі для СЕС можуть бути як вітчизняного, так і зарубіжного походження (правило про обов'язковий "національний компонент" скасовано). Вимоги по обов'язковій сертифікації панелей або інвертора немає, але потрібен паспорт, який видається при їх покупці.

Зміна обліку

Для використання «зеленого» тарифу, також потрібно встановити двосторонній лічильник енергії та модем, які відстежують показники отриманої та поверненої в мережу енергії. Купити лічильник можна у фірм, що займаються реалізацією комплектуючих для сонячних електростанцій, а для встановлення потрібно викликати спеціаліста з РЕМ-а.

Власне споживання

Домоволодіння, на території якого встановлюється станція, також споживає енергію і продавати можна тільки різницю між спожитою та згенерованою електроенергією. Наприклад, якщо будинок споживає щомісяця 400 кВт енергії, а станція за аналогічний період генерує 800 кВт, то продати можна 400 кВт (800 кВт - 400 кВт).