Картинки по запросу як в Вінницькій області виробляють молокоБагато жителів Вінницької області, купуючи в магазинах молоко і молочну продукцію, задаються питанням: звідки вона береться, невже вся робиться з пальмового масла, корів то ніде не зустрінеш?

Виявляється, є в нашому регіоні і корови, і натуральне молоко. Просто сучасні технології та методи виробництва молока дозволяють не виганяти на пасовище стадо, а утримувати його на закритій фермі повного циклу.

Візит на сучасну агро-ферму

А щоб розповісти читачам порталу Новини Вінниці про весь ланцюжок виробництва молока та молочної продукції: від ферми до прилавка, наш кореспондент побував на підприємствах регіону, які зайняті в цій сфері.

Щоб потрапити на сучасну агро-ферму, обов'язково потрібно екіпіруватися в спецодяг і пройти через зону дезінфекції.

На фермі колгоспу ім. М'ясникяна міститься більше 600 голів, з них 450 щодня дояться три рази на день: вранці, в обід і ввечері. У добу ферма виробляє до 15 тонн молока, яке відразу від корови по трубі потрапляє у спеціальні бочки-холодильники, де постійно підтримується певна температура.

Обладнання, втім як і поголів'я на фермі – імпортні. Корови прибули з Австрії, про це журналістам розповів голова колгоспу ім. МясникянаВолодимир Ліхута. Європейські корівки відчувають себе чудово на Вінницький землі, клімат і корми їм підходять. Якість молока у цієї породи на висоті, також вона цінується і за високі надої.

У планах у аграріїв розширення молочного поголів'я. “Зараз проходить держекспертизу проект ферми на 1200 голів. Сподіваємося протягом двох-трьох років її побудувати і запустити", - зазначив голова.Європейські корівки дають приплід від місцевих плідників. Є на фермі і "дитячий сад" для телят. У підлітковому віці тварин поділяють: "дівчатка" поповнять молочне стадо, "хлопчики"- підуть на м'ясо.

Колгосп сам заготовляє корми, так як має досить орної землі для цих цілей. Є і цех для виготовлення комбікормів, так що корівки ситі, нагодовані й доглянуті. Спеціальні машини чистять стійла, причому робиться це постійно. Так що в корівниках чисто і немає неприємного запаху.