Теплові насоси впевнено захопують всі ринки всіх розвинених держав. При чому популярніть обладнення впевнено росте не перший рік.  Освоєння технології використання теплових насосів (ТН) почалося з першої третини XIX століття, коли в результаті досліджень фізичних властивостей різних речовин була виявлена очевидна взаємозалежність між тиском, об'ємом і температурою газоподібних речовин.

Головний принцип – передача тепла

Говорячи науковою мовою, тепловий насос на https://mycond-heatpump.com.ua/ua/ є термодинамічної установкою, яка бере тепло від навколишнього середовища. Причому воно поступає від джерела з порівняно низькою температурою до споживача з більш високою температурою. Для цього використовується механічна енергія. Такі установки мають величезну перспективу для використання їх в системах низькотемпературного опалення та гарячого водопостачання.

Принцип роботи обладненя полягає в тому, що воно використовує властивості фазового переходу 1-го прядка (ФП1) - з рідкого стану теплоносія в газоподібний і навпаки. При цьому, в залежності від напрямку, відбувається поглинання або виділення тепла, а також збільшення або зменшення тиску в робочому контурі ТН. Безперервний цикл двох ФП1 з протилежними напрямками вимагає використання в конструкції теплового насоса чотирьох вузлів - компресора, випарника, конденсатора і регулюючого клапана, які зв'язуються замкнутим трубопроводом з циркулюючим по ньому теплоносієм.

Джерела первинної енергії

Сучасні теплові насоси «Mycond»  дозволяють використовувати як природні низькотемпературні  ресурси, так і штучні джерела. Щодо перших, маються на увазі: повітря, грунт,  води. Штучні джерела зустрічаються рідше.  Наприклад, може використовуватися повітря, що виводиться у навколишнє середовище в процесі вентиляції. Також деяке обладнання здатне використовувати стічні води. Промислові моделі виробляють тепло з промислових та технологічних скидів. Здатне виділятисб тепло від технологічних процесів.

Теплові, енергетичні та економічні характеристики ТН нерозривно пов'язані з характеристиками низькотемпературних джерел. Оптимальне теплове джерело повинно давати стабільно високу температуру протягом усього періоду опалення, бути не корозійним і не забруднюватися, мати оптимально позитивні теплофізичні характеристики, не вимагати істотних вкладень і витрат з обслуговування. У більшості випадків низькотемпературний джерело тепла є основним чинником, що визначає експлуатаційні характеристики теплового насоса.