Догляд за газоном є одним із завдань, які стоять перед власниками приватних будинків і дач. Якщо не здійснювати догляд за зеленими ділянками та газонами, вони заростають і втрачають охайний вигляд. Газон слід систематично підстригати. Раніше для цих цілей використовували косу або серп, нині застосовують спеціальне обладнання.
Є два різновиди обладнання, призначеного для того, щоб скошувати траву - це газонокосарки та тримери. Не зважаючи на однакове призначення, дані пристосування володіють різною конфігурацією і зовнішнім виглядом. Вони відрізняються функціями та особливостями використання.
Тримери: переваги та недоліки
Це агрегат для дачі й ділянки, який оснащений електродвигуном або бензиновим з прямим приводом на обертову вісь, на ній закріплені ріжучі елементи. Ширина захоплення цього агрегату складає в більшості випадків не більше 25-40 сантиметрів. Головне призначення тримерів - скошування трави та порослі на маленьких ділянках, крім того, навколо дерев в садах і в складнодоступних місцях.
Переваги тримерів
- Невеликі розміри та мала вага. Як правило, тример важить від 4 до 10 кілограмів. Його можна з легкістю зберігати у звичайній коморі;
- споживає невелику кількість енергії. Потужність здебільшого агрегатів не перевищує 1 кВт;
- можна працювати в обмежених умовах.
Недоліки
У цьому різновиді обладнання є і недоліки:
- Немає можливості обробляти великі площі, через те, що агрегат необхідно весь час тримати, втома в такому випадку настає дуже швидко;
- високий рівень шуму. Часто доводиться використовувати тример в навушниках, тому що цей пристрій видає багато шуму;
- не можна рівно скосити траву, тример її вириває.
Газонокосарки: сильні та слабкі сторони
Газонокосарка - це велика машина, як правило, на колесах. За нею майже завжди йде оператор. Косарка оперативно скошує траву до висоти 40-45 міліметрів, при цьому висота задається оператором.
Ці агрегати часто мають травозбірник, він збирає траву, яка була скошена. Також вона може відкидатися в сторону. Новітні моделі можуть подрібнювати траву та укладати на газон у вигляді мульчі.
Різновиди газонокосарок
Газонокосарки бувають бензиновими та електричними. Електродвигун з підключенням до стаціонарної мережі дає можливість скошувати траву на відстані довжини шнура від розетки, необхідний подовжувач. Бензинова газонокосарка є більш потужною, але вимагає витрат на паливо, масло і техобслуговування. Крім того, вона є більш гучна.
Оператор штовхає агрегат перед собою, ножі косять траву. Є самохідні газонокосарки, вони самі їдуть по ділянці, частково забираючи енергію у двигуна.
Газонокосарки: переваги
- За допомогою цих агрегатів можна обробити великі площі, доклавши трохи зусиль. Для роботи зі спортмайданчиками та іншими великими рівними поверхнями вибирають газонокосарки;
- оператор може виставляти висоту скоса. В результаті висота трави буде однаковою на всій ділянці;
- під час скоса можна покрити ділянку мульчею.
Недоліки
- Необхідно облаштовувати спеціальне приміщення, щоб зберігати газонокосарку, тому, що її вага може доходити до декількох сотень кілограмів;
- дороге техобслуговування;
- не можна виконувати роботи в обмежених умовах і на нерівних ділянках.
Що краще вибрати: тример або газонокосарку
Вибір залежить від завдання та умов роботи. Тримери використовують для робіт невеликого обсягу, на складному рельєфі, в складнодоступних місцях. Газонокосарки можуть обробляти великі площі, створювати газон з єдиною висотою трави.
Для отримання найкращого ефекту можна поєднувати застосування газонокосарок і тримерів. Перш за все проходять газонокосаркою, потім використовують тример для підстригання трави біля огорож, в місцях великого перепаду рельєфу.
В ідеалі при наявності площі від 10-15 соток треба мати як тример, так і газонокосарку.