Те, що людський організм на 80% складається з води — всесвітньо відомий факт. Щоб забезпечити собі гарне самопочуття, необхідно постійно поповнювати водний баланс. Особливо в умовах літньої спеки, коли ртутний стовпчик на градуснику перевалює за позначку +35. Чим краще вгамовувати спрагу, а від яких напоїв варто відмовитися, читайте нижче. Багато корисної інформації про продукти харчування та напої, актуальні влітку, пропонує також блог METRO.

Вода — незаперечний лідер

Чиста вода без добавок і підсолоджувачів — продукт, необхідний всім — від малого до великого. Вважається, що для відновлення нестачі рідини в організмі людини потрібно випивати не менш ніж 30 мл води на кожен кілограм ваги протягом дня. Воду краще пити кімнатної температури або злегка прохолодною. Холодна, хоч і загартовує, але може спровокувати лор захворювання. Особливо в умовах сильної спеки. Якщо хочеться загартовуватися, краще робити це, поступово знижуючи температуру рідини.

Свіжо приготований фруктовий сік.

Не варто плутати його з пакетованими соками з магазину. Для приготування цілющого напою, який видаляє спрагу, краще купити свіжі фрукти і ягоди. Пам'ятайте, що подібний сік на 85% складається з води. Він чудово втамовує спрагу, а паралельно насичує організм вітамінами, мінералами, мікроелементами та клітковиною. За бажанням сік можна розбавити чистою водою, якщо він здасться занадто солодким і густим.

Холодний чай

Можна пити чорний, зелений, білий, каркаде, ройбуш або маття. Кожен з них чудово тонізує, усуває відчуття спраги, забезпечує організму відновлення необхідної кількості вітамінів групи B. Щоб урізноманітнити смак чорного або зеленого чаю, в них можна від додати м'яту, мелісу, лимон. Напої можна подавати з льодом.

Ніжна фруктова вода

В її приготуванні немає нічого складного. В чисту воду додають свіжі або заморожені ягоди, фрукти або трохи готового соку. Гурмани дуже люблять воду з додаванням огірка і м'яти. Подібна вода чудово освіжає. Можна носити її з собою в пляшечці, щоб за необхідності відновити нестачу втраченої рідини.

Порада: чим довше фруктова вода настоюється в холодильнику, тим більш насиченим і приємнішим буде її смак.

Лимонад

Цей освіжальний прохолодний напій можна приготувати своїми силами. Досить додати в киплячу воду цукровий сироп і подрібнену цедру лимона, а потім влити в нього лимонний сік. Залишається охолодити, додати м'яту і трохи льоду, щоб отримати напій літнього настрою. Ступінь солодкості можна регулювати на етапі додавання цукрового сиропу.

Компот

Його можна варити з сезонних фруктів і ягід, сухофруктів. Добре, якщо в компот додають мінімум цукру — низькокалорійний напій відмінно тонізує і позбавляє від відчуття спраги. Якщо компот приготувати заздалегідь, він прекрасно настоїться і вийде більш насиченим.

Від яких напоїв краще відмовитися влітку

Абсолютно точно не варто відновлювати нестачу води в організмі такими напоями як алкоголь, енергетики, кава, молочні коктейлі, гарячий шоколад.