Якщо ви вирішили побудувати своє житло  (самостійно або з компанією), то ще до початку робіт постає велика кількість запитань:

  • який має бути фундамент будинку?
  • з чого будувати стіни?
  • які перекриття зробити?
  • яка покрівля краще?
  • чим цей будинок опалювати та, взагалі, як зробити його теплим?

Безліч цих запитань (або міфів) ми, як будівельна компанія  з досвідом, розвіюємо ще на першій зустрічі.

Перше, що важливо зрозуміти, для надійного та правильного будівництва потрібне якісне проектування! Передує проектуванню не менш важливий етап — проведення геологічних та геодезичних вишукувань на вашій земельній ділянці. За результатами цих звітів архітектор має змогу закласти в проект фундамент будинку, який відповідає типу ваших ґрунтів. Також розрахувати всі необхідні параметри стін, перекриттів, покрівлі (робочий проект, розділ КР — ціна 300 грн/м2 будинку).

Отже, тип перекриттів приватного будинку залежатиме, насамперед, від того, з чого він побудований.

Каркасні (дерев'яні) будинки, звичайно ж, матимуть дерев'яне перекриття. Монтувати його швидко, не потрібна важка техніка, воно має невелику вагу. Але є й недоліки: пожежна небезпека, обмеження за прогонами (6 м), можлива поява скрипів з часом.

Дерев'яне перекриття можна застосувати також для будинків з газобетону або цегли. Найчастіше це практикують в одноповерхових спорудах, де перекриття роблять теплим, а горище не утеплюють, щоб зекономити на покрівлі.

Раніше таке перекриття вважалося найдешевшим, але цього року значно здорожчала деревина та OSB, тому вигоди від облаштування дерев'яного перекриття в будинках з газоблоків або цегляних — вже немає.

Плити перекриттів зазвичай монтують в будинках з газобетону, керамоблоку, цегли. Багатопустотні плити повинні спиратися на 2 боки, а глибина спирання не повинна перевищувати 120 мм (за ДБН).

Для облаштування такого перекриття знадобиться кран, що не завжди можливо на невеликих ділянках. Також плити потребуватимуть додаткового утеплення з боку неопалювального горища.

Залізобетонне перекриття буде жорстким, міцним, слугуватиме багато років. Його можна змонтувати за 1 день, але додатково треба буде заливати бетоном ті ділянки, де плити неможливо укласти за проектом.

Монолітне перекриття (або збірно-монолітне) буде найдорожчим. Чому? Тому що для облаштування такої конструкції потрібен великий обсяг опалубки, арматури, бетону (звідси і велика вага). Збірно-монолітний тип потребуватиме значних витрат робочого часу.

Висновок: будуйте власний будинок з надійною компанією, розробляйте робочий проект (не радимо купувати готовий), підписуйте договір (щоб бути застрахованим від коливань цін).

Компанія ДЬЮПОІНТ , місто Дніпро, проспект Гагаріна, 63, тел. 067 2 555 777.