Турка – неабияк популярний спосіб приготування заварної кави в домашніх умовах. Цей інструмент потребує особливого підходу та максимальної концентрації – кожна ваша дія вплине на смак та аромат кави.  Не зважаючи на особливості процесу, ви відчуєте себе справжнім баристою, немов у кав’ярні.  Вартість заварної кави Старбакс дозволяє приготувати її вдома або в компанії друзів, використавши прості рецепти заварної кави.

Вибір обладнання та кавових зерен

Щоб приготувати запашний напій по-турецьки, варто придбати головний інгредієнт. Найкращою сировиною для ароматної кави вважається 100% арабіка з одним із трьох ступенів обжарки (Blonde, Medium, Dark).

Щодо вибору турки – варто використовувати ємкість з кераміки або міді, звертаючи увагу на наявність внутрішнього покриття. Якісна мідна турка вкрита зсередини сріблом або харчовим оловом.

Покрокова інструкція та особливість приготування заварної кави Старбакс

 1. Підготуйте чисту питну воду (50-150 мл) кімнатної температури, перемолоті зерна Арабіки, ваги та турку.
 2. Розрахуйте необхідну кількість кави відповідно об’єму турки, рекомендуємо брати 10 грамів на 100 мл води. Чим більше молотих зерен, тим міцніший буде напій.
 3. Засипаємо каву у турку і, злегка потрусивши, розрівнюємо частинки по пласкому дні.
 4. Наливаємо воду згідно з пропорціями, не доходячи до точки звуження турки.
 5. Розміщуємо турку на плиті на середньому вогні. Час приготування для невеличкої турки об’ємом менш як 150 мл від 2 до 4 хвилин, для 150-300 мл – 4-7 хвилин.
 6. Як тільки ви помічаєте, що рівень рідини підіймається, забирайте турку з вогню – він от-от закипить!
 7. Злегка розмішуємо кавову пінку і розливаємо напій в кружки – смачного!

Бадьора кава по-турецьки

Класичний варіант приготування – це найкращий спосіб познайомитись із рецептом духмяного напою східного походження. Вам знадобиться:

 • Кава з групи B або R;
 • Зелений кардамон в зернах – 2 шт.;
 • Тростинний цукор.

В результаті ви отримаєте неперевершений напій з ароматом кардамону для бадьорого ранку!

Ніжна кава

Якщо ви бажаєте отримати м’який і солодкий напій, цей рецепт – для вас! Вам потрібні:

 • Кава сухої обробки;
 • Фініковий або будь-який інший натуральний сироп у розрахунку 3-5 мл на 100 мл води;
 • Паличка кориці.

Додайте каву у турку і воду, попередньо розчинивши у ній сироп паличкою кориці. Далі варимо її, як і звичайну каву, однак перед тим, як розлити каву в кружки, розмішайте кавову пінку паличкою кориці. Вас неодмінно здивує гармонічне поєднання кави, кориці та сиропу.