Якісний ДБЖ — незамінна річ для серверної, адже стійка має працювати без збоїв, непрерервно. А зараз питання безперебійної роботи техніки стає критично важливим. Безперебійник знадобиться і для офісу, й для дому, особливо коли світло вимикається часто. У статті розглянемо типи таких пристроїв, а також основні параметри, які важливі для вибору оптимального УПС.

Які бувають блоки безперебійного живлення?

Виробники випускають моделі, які належать до одного з трьох типів. Так, на ринку представлені офлайн або резервні девайси, пристрої лінійно-інтерактивного типу, а також моделі типу онлайн. Що обрати, залежить від умов експлуатації, а також самої техніки.

Тож почнемо з резервного безперебійника. Це найпростіший, тому й найдешевший варіант. Він вміє лише надавати техніці живлення протягом декількох хвилин під час відключення електрики. Тобто користувач зможе зберегти важливі документи на комп'ютері та безпечно вимкнути свої пристрої. Такий UPS підходить для встановлення в місцях, де нема коливань напруги.

Якщо ж напруга в електромережі нестабільна, є незначні коливання, треба подумати над купівлею більш просунутого безперебійника. Наприклад, для комп'ютера підійде лінійно-інтерактивна модель. Вона й резервним живленням забезпечує, й невеличкі стрибки напруги вирівнює. Для офісу та дому, зазвичай, такого пристрою достатньо.

Для серверів та чутливих до коливань напруги пристроїв на кшталт бойлеру чи для автономного опалення, потрібен максимально просунутий варіант, а саме джерело безперебійного живлення типу онлайн. Його фішка в тому, що навіть якщо сигнал на вході буде поганим, нерівним, на виході користувач отримує ідеал. А все завдяки такої особливості подібних моделей, як подвійне перетворення току. Зазвичай такі моделі найдорожчі, але й найефективніше регулюють напругу.

Як ми вже казали, окрім типу пристрою, варто звертати увагу на його характеристики, які допоможуть обрати оптимальний варіант.

Ключові критерії вибору ДБЖ за технічними параметрами

Однією з головних характеристик є потужність. Скільки потрібно, залежить від того, які показники у обладнання, яке ви маєте намір під'єднати до безперебійника. Тобто для вибору оптимальної потужності ДЖБ, необхідно підсумувати максимальну споживану потужність всіх комп'ютерів, а також периферійних пристроїв та іншої техніки. Також необхідно додати до результату десь 20% — про запас.

Порада: при купівлі звертайте увагу на кількість розеток для підключення обладнання. Бажано, щоб їх було на 1-2 більше, ніж треба на зараз.

Ще важливим показником є час, за який безперебійник може перемикатися зі стандартного режиму на роботу від батарей. Звісно, чим швидше, тим краще. Однак більшість моделей, які існують на ринку, досить швидко перемикаються: максимум за 10 мс, а є й такі, які перемикаються миттєво — 0 мс.

Наступний критерій — це акумулятори. Виробники випускають моделі з АКБ різної ємності, тому час автономної роботи при максимальному навантаженні варіюється. Скільки потрібно, залежить від кількості техніки. Вибору надаються моделі з показником автономності 3-8 хвилин, залежно від пристрою.

До речі: тут є стаття, яка допоможе розрахувати час роботи безперебійника самостійно — https://e-server.com.ua/uk/poradi/jak-rozrahuvati-chas-roboti-dbzh.

Якщо обираєте блок безперебійного живлення, придивіться до типу акумуляторної батареї. Моделі можуть оснащуватися свинцево-кислотними або гелевими акумуляторами. Останній варіант вважається більш надійним, однак він є чутливим до параметрів зарядних пристроїв. У свинцево-кислотних батарей такого нема, проте вони є чутливими до глибокого розряду. Що ще варто знати про батареї в безперебіниках, так це те, що вони зазвичай інтегровані, але більшість ДБЖ має додаткові слоти для АКБ.

Пристрої відрізняються і синусоїдою, яка може бути модифікованою, або чистою. Моделі з правильною синусоїдою коштують дорожче, підійдуть для техніки, що є чутливою до чистоти сигналу. В решті випадків достатньо варіанту з апроксимованою синусоїдою.

Це були головні особливості пристроїв безперебійного живлення, які важливі для вибору правильної моделі. Також можна звернути увагу на тип виконання (де розміщується девайс, на столі чи в стійці), наявність дисплею та управління з комп'ютера.