Кондиціонери потужністю до 8 кВт вважаються побутовими. До них відносяться настінні спліт-системи та мобільні кондиціонери. Обладнання вищої потужності від 5 до 30 кВт входить до групи напівпромислових кондиціонерів, які використовуються для комерційних та невеликих промислових приміщень. Чим ще відрізняються ці два види обладнання для охолодження, крім потужності, та які їх особливості?

Відмінності побутових та напівпромислових кондиціонерів

Побутовий кондиціонер – це система для охолодження повітря, яка розподіляє потоки по невеликій площі. Така техніка легка в установці, обслуговуванні та використанні. Сучасні моделі побутових кондиціонерів своєю функціональністю майже не відрізняються від напівпромислових. Однак другі характеризуються більшою продуктивністю, оскільки створені для роботи за графіком 24 на 7. Побутові моделі не призначені для подібних навантажень.

Щоб вибрати хороший побутовий кондиціонер, необхідно враховувати такі параметри:

  1. Озонобезпека. Техніка з безпечним фреоном не зашкодить здоров'ю мешканців квартири/будинку.
  2. Висока ККД. Чим вище цей коефіцієнт, тим краще кондиціонер охолоджує повітря.
  3. Енергоефективність. Найбільш ефективні в цьому питанні кондиціонери з індукцією, оскільки шляхом перемикання режимів роботи з моменту досягнення необхідної температури повітря, відбувається економія електроенергії та збільшення експлуатаційного терміну техніки.
  4. Вартість. Не потрібно вибирати дорогу модель кондиціонера з максимальним набором додаткових функцій, половина з яких не буде корисною. Вибирайте кондиціонер виключно під свої потреби та параметри потужності (на 10 кв.м 1 кВт).

Особливості напівпромислових кондиціонерів

Серед різноманітності моделей напівпромислового обладнання найбільш популярними вважаються канальні кондиціонери. Головною їх особливістю є можливість вбудовування системи канального кондиціювання в наявну вентиляцію, а також їхнє комбінування. Тому канальна система виходить значно дешевшою за інші напівпромислові кондиціонери.

Крім того, перевагами канального кондиціонера можна вважати:

  • легкий монтаж, з можливістю потайної установки внутрішнього блоку;
  • внаслідок того, що в системі всього один охолоджувальний блок обслуговування кондиціонера полегшено;
  • для невеликих приміщень можна встановити канальний кондиціонер з енергоефективним інверторним двигуном, а для великих – із прямим двигуном;
  • можна заощадити гроші на кількості блоків розповсюдження.

Варто відзначити, якщо установка кондиціонера відбувається в існуючу систему вентиляції, то потрібно переконатися у відсутності всередині її магістралей іржі та інших дефектів.