Через війну багато українців змушені шукати прихистку поза межами своєї країни. Більше того, вони повинні і надалі піклуватися про свої сім`ї. Важливо йти вперед, навіть якщо доводиться це робити в зовсім незнайомій країні.
Немає нічого дивного в тому, що громадяни України найчастіше обирають для переселення країни ЄС, особливо ті, в яких набагато швидше та простіше можна отримати резидентство. За статистикою йдеться про Румунію, Італію, Німеччину, Польщу та Португалію. Тут проживає сьогодні багато трудових мігрантів. Далі йдуть родичі останніх, для яких оформлення громадянства ведеться вже на легших умовах. Більше інформації про спрощені умови резидентства в ЕС запитуйте безпосередньо у міграційних юристів https://international.business/eu/grazhdanstvo-es/.
Найпоширеніші способи набуття громадянства ЄС для мешканців України
Стандартним варіантом вважається натуралізація. Для того, щоб отримати ВНЖ, необхідно на постійній основі перебувати в обраній країні терміном від 5 до 12 років, а також вивчити мову хоча б на початковому рівні та відмовитися від першого громадянства. Підставами для отримання посвідки на проживання вважаються:
- освіта
- робота
- бізнес чи інвестиції в існуючий проект
- купівля нерухомості
- одруження
Варто зазначити, що працевлаштуватися в таких країнах, як Франція, Великобританія, Швеція, Італія чи Німеччина, досить складно. Євросоюз вимагає, щоб працювали тут лише фахівці з високою кваліфікацією, їм і пропонують найпривабливіші умови.
Отримання громадянства в обмін на інвестиції ще один реальний спосіб. Одразу пропонують лише три країни ЄС: паспорт острова Кіпр можна отримати через півроку, громадянство Мальти та Австрії – через один і півтора відповідно, по витратах це близько 880 000 євро і вище. Натуралізаційний тест при інвестиційному варіанті виключається, як і необхідність проживати в країні на постійній основі. Спрощену посвідку на проживання можна отримати в Болгарії, Іспанії та Португалії, інвестуючи в нерухомість, проте ніхто не гарантує, що надалі буде надано саме громадянство.
Репатріація – ще один поширений спосіб отримання підданства тієї чи іншої країни. Більшості достатньо доказати спорідненість з предком певної національності, який раніше проживав на території обраної держави. Як правило, українці відправляються подібним чином до Польщі, Угорщини, Румунії чи Німеччини. Ті, кому вдалося засвідчити наявність коренів, статус громадянина набувають в максимально стислий термін. На території країни проживати для цього не потрібно, так само як і відмовлятися від першого громадянства.