Холодильне обладнання займає важливе місце в оснащенні підприємств громадського харчування, і навіть виробничих цехів. Безліч пристроїв цільового призначення служать для охолодження, заморожування, зберігання та демонстрації різних продуктів харчування. Одним із найбільш популярних агрегатів є шокер морозилка – функціональний прилад, створений для швидкого заморожування м'яса, риби, овочів та напівфабрикатів.
Функціональні особливості шокерів
Шокова заморозка є найкращим методом зберегти смакові та зовнішні якості продукції. Оскільки процес відбувається максимально швидко, усередині продукту практично не накопичується вологи, як при термічній дії всередині низькотемпературних холодильних вітрин. Молекули вологи мініатюрні, тому не ушкоджують волокна продукції. В результаті навіть ніжні фрукти після розморожування зберігають свій первозданний вигляд та смак. Якісний апарат шокової заморозки Ви зможете вибрати в інтернет-магазині «ТоргОборуд», пройшовши за посиланням https://torgoborud.com.ua/ua/SHokfrosteri-kameri-shokovoyi-zamorozki.html. У каталозі компанії представлено сучасне кухонне обладнання для ресторанів, кафе та їдалень.
У порівнянні з класичним заморожуванням шоковий метод забезпечує:
- збереження смакових властивостей та привабливості продуктів;
- збереження всіх вітамінів та мікроелементів;
- мінімальні втрати ваги;
- продовження терміну зберігання м'яса та напівфабрикатів;
- запобігання розмноженню шкідливих мікроорганізмів.
За допомогою пристроїв шокового заморожування можна налагодити масове виробництво напівфабрикатів: пельменів, млинців, чебуреків, піци та іншого.
Критерії вибору апаратів шокової заморозки
Шафа шокової заморозки може мати унікальні функціональні та конструктивні особливості, які необхідно враховувати при покупці. Найбільш важливими критеріями підбору агрегату є:
- Габарити. Орієнтуйтеся на площу приміщення, де буде встановлено пристрій. Важливо мати вільний доступ до апарату для використання та технічного обслуговування.
- Продуктивність. Чим продуктивніший пристрій, тим більше кілограмів продукції можна заморозити за його допомогою. Найпростіші модифікації обробляють близько 10 кг продукції за цикл приблизно в 90 хвилин. Однак є й такі моделі, які здатні заморозити понад 70 кг продукції за такий самий проміжок часу.
- Місткість шафи. Компактні настільні моделі можуть розмістити близько 20 кг м'яса або овочів. Такі пристрої є незамінними для побутових цілей, а також невеликих підприємств. Якщо ж продукти заморожуватимуться у великих обсягах, має сенс придбати підлогові пристрої, оснащені 8 - 10 полицями з робочим об'ємом понад 500 кг. Промислові шокери найчастіше використовують у цехах з виробництва напівфабрикатів.
- Температурний режим. Існує два типи пристроїв, що відрізняються підтримуваним температурним режимом:
- бласт-чіллери - здатні швидко знизити температуру з позначки +70 ° С до позначки +3 ° С;
- бласт-фризери - призначені для охолодження та заморожування продукції від +70°С до -18°C.
Догляд за обладнанням шокової заморозки
Сучасний апарат шокової заморозки виготовлений з нержавіючої сталі - найбезпечнішого та екологічного матеріалу. Нержавіюча сталь не боїться впливу вологи, не іржавіє та не окислюється в процесі експлуатації. Догляд за матеріалом полягає у його регулярному очищенні. Мити шафу можна будь-якими м'якими неабразивними засобами, у складі яких немає кислот та лугу.
Більшість агрегатів оснащені функцією автоматичного розморожування, тому ніяких труднощів із намерзанням усередині камери виникнути не повинно. Технічне обслуговування обладнання потрібно проводити щорічно.