Криптовалюта – це одна з найперспективніших галузей для інвестицій та заробітку. Не дивлячись на нестабільність крипто ринку та важкий економічний стан в Україні, крипта допомагає українцям не лише зберігати власні кошти, а й заробляти. До речі, у 2022 році Україна посідає третє місце серед країн, громадяни якої швидше за інших сприймають криптовалюту та вкладають гроші у цифрові активи.

Як правильно скласти портфель інвестору?

Інвестувати у крипту варто так само, як і в акції. Тобто обирати найбільш безпечний актив, який має дуже низькі шанси на обвал. Є чимало крипто монет, які досить давно на ринку, не дивлячись на періодичне падіння курсу, вони добре зарекомендували себе, інвестори вважають їх надійними та безпечними. Отже, правильно зібраний портфель – це той, основу якого складають фундаментальні активи з найбільшою капіталізацією. Такі активи навряд чи допоможуть швидко розбагатіти, адже їх курс вже не буде рости стрімко, але вони дозволяють стабільно заробляти з низькими ризиками.

Важливо! Інвестувати треба лише ті гроші, які ви готові втратити взагалі або «заблокувати» їх на тривалий термін. А купувати актив краще на популярних та найбільших біржах, наприклад, Binance, WhiteBIT та подібних.

Диверсифікація та правильний вибір монет

Як вже зазначено, основу портфелю мають складати топові монети, наприклад, Bitcoin та Ethereum. Варто витратити на них більшу частину інвестиційного бюджету, близько 60%.

Ще 30% портфелю мають займати також надійні монети, але більш перспективні, які мають кращі шанси стрімко вирости в ціні.

І лише 10% портфелю можуть складати ризиковані активи. Це відносно нові монети з маленькою капіталізацією, але певними шансами на стрімкий розвиток.

Де зберігати?

Є кілька варіантів зберігання крипто активів. Назвемо їх від найбезпечнішого до найбільш ризикового:

  • Холодний гаманець. Окремий девайс, який підключається до мережі лише під час проведення транзакцій, найбільш захищений варіант.
  • Гарячий гаманець. Програма для смартфона або ноутбуку, яка працює від мережі Інтернет.
  • CEX. Централізована біржа, де користувачі довірять зберігання свого активу третій стороні.
  • DEX. Децентралізована біржа, де кошти зберігаються у смарт-контракті. Часто власники монет отримують від платформи відсотки за зберігання свого активу.

Хочете більше дізнатись про те, як безпечно та вигідно інвестувати у цифрові активи в Україні? Приєднуйтеся до спільноти Crypto Crew та вчіться заробляти на крипті!