За даними компанії NielsenIQ, яка вивчає поведінку споживачів в різних країнах світу, українці стали витрачати на косметику та доглядові засоби у 2023 році на 15% більше, ніж минулого року. За словами представників компанії, є декілька причин розвитку такої тенденції:

  • Підвищений інтерес до власного здоров’я та краси. У період війни українці стали більше уваги приділяти своєму самопочуттю та зовнішності. Це пов'язано з бажанням виглядати та почуватися краще, а також з потребою в естетичній розрядці.
  • Зростання популярности українських брендів косметики. Це дійсно так. Українці стали активніше купувати саме вітчизняну косметику та підтримувати український бізнес.
  • Збільшення кількості онлайн-продажів. У період війни українці стали частіше купувати косметику та засоби для догляду за шкірою в інтернет-магазинах. Онлайн-покупки є більш зручними, доступними та безпечними.

Водночас представники агрегатора промокодів та знижок Liga.Промокоди підкреслили, що українці поміж іншим стали активніше шукати можливості економі. Хтось знаходить і використовує на сайті iHerb промокод, щоб придбати товар зі знижкою й отримати його вже через 1-2 дні. А хтось готовий чекати довше й використовує в інтернет-магазині Aliexpress промокод для ще більшої економії.

При цьому в Liga.Промокоди заявляють, що українці, навіть у доволі складних сучасних умовах не готові жертвувати якістю засобів для догляду за собою лише щоб зекономити. В тренді зараз відомі й далеко не найдешевші бренди косметики:

  • 21st Century;
  • Bluebonnet Nutrition;
  • Calofornia Gold Nutrition;
  • Natrol;
  • Natural Factors та інші.

Поточну ситуацію прокоментував представник Liga.Промокоди:

«Загалом так, українці в цілому стали витрачати менше. Принаймні більшість все ж намагається економити на речах, які не належать до категорії товарів першої необхідності. Проте ми не спостерігаємо якогось тотального бажання зекономити та готовності купувати неякісний товар лише через те, що він коштує значно дешевше. Все ж українці цінують якість. І це дуже важлива наша риса».

Звісно, на цінах доглядових засобів та косметики дуже суттєво відобразився стрибок курсу долара ще минулого року, тому ціни імпортної продукції виросли в середньому на 30% або навіть більше. Та й українська продукція теж подорожчала, адже сировина дуже часто також поставляється з-за кордону й коштує дорого.

Враховуючи, що зараз економічна ситуація відносно стабілізована, подальшого стрімкого зростання цін у Liga.Промокоди не очікують. Проте підкреслюють, що процес інфляції все ж продовжується. А відтак вартість всіх груп товарів, у тому числі косметики, буде поступово зростати. Та якісний продукт ніколи не був дешевим. І більшість наших земляків-українців це чудово розуміють.