Багато батьків не володіють інформацією про те, як правильно купати новонародженого, тому більшість намагається швидше усунути цю прогалину в своїх знаннях. І в подібному немає нічого дивного, так як купання дитини є дуже важливим заходом, який допомагає малюкові адаптуватися до умов навколишнього середовища. Одночасно з цим купання сприяє заспокоєнню новонародженої дитини.

Що ж необхідно мати в наявності для організації купання немовлят? Давайте розберемося.

Насамперед обзаведіться набором дитячої косметики. Йдеться про шампуні, гелі та креми. Найкраще замовляти продукцію від відомих брендів. Наприклад, особливо добре себе зарекомендувала фірма Johnson’s Baby. Завдяки таким препаратам шкіра немовляти буде здоровою і чистою.

Дитяча ванночка. Обов'язковий предмет для подібного процесу. Повністю виключено купання немовляти у батьківській ванні, адже великі обсяги води можуть викликати стресовий стан.

Підставка. Якщо купання здійснюється без помічників, то вона просто необхідна. Подібне пристосування звільнить руки.

Трави для купання. Якщо додавати в ванночку перед тим як купати немовля лікарські трави (ромашка, кора дуба, календула), то пупкова рана затягнеться швидше. При болях в кишечнику, підвищеній нервовій збудливості можна вдатися до використання будь-яких заспокійливих зборів хмелю, шишки, пустирника. Незамінним варіантом стануть дезінфікуючі трави (чистотіл, шавлія, череда) при істотних висипаннях на шкірі дитини.

Махровий рушник. Вкрай важливо його постійне перебування поблизу. Крихітці сподобається виявитися загорнутим після ванни в подібне рушник.

Це саме те, що знадобиться для організації купання малюка.

Потім потрібно, вже після процедури потурбуватися про пеленании дитини. Дана процедура досить нескладна і легко освоюється після кількох спроб. При бажанні всі деталі можна вивчити за картинками, яких просто безліч в мережі Інтернет. Не варто боятися малюка, адже він не такий вже й крихкий, як може здатися на перший погляд. На даному етапі рекомендується читати відповідні статті, книги, спілкуватися на форумах, щоб швидше набратися такого необхідного досвіду. Тим самим ви полегшите життя як собі, так і своїй дитині. Головне - не впадати у відчай, якщо щось не вийшло з першого разу!