Вважається, що виготовляти хліб людство почало 14400 років тому на території сучасної Йорданії. Сьогодні кожна країна може похвалитися своїм власним варіантом цієї страви, яка відображає місцеву історію, традиції та звичаї.

Попри шалене захоплення низьковуглеводними продуктами та тотальну алергію на глютен, люди щодня купують хліб і широко використовують його як доповнення до прийому їжі або в приготуванні щоденних і святкових страв. Пропонуємо тобі подорож світом через види та рецепти хліба, які походять з різних куточків планети. 

Роті

Коржики роті — це основний продукт у Шрі-Ланці, Таїланді, Малайзії та Індонезії. Вони відомі також в Південній Африці і в країнах Карибського басейну. Завдяки своїй невеликій товщині та пласкій формі, цей вид хліба може бути одночасно тарілкою й ложкою. 

AD_4nXdkyWHjasyo3Xrj1khqmqzHxArCwEKcS_01DVzoOC2LAOXQe8N8EXF1MXqzfZ2SW2mQZ_iZ3QCNyHPRng4gYKv5RgCDuyGl3kFLLvDZkkfgJRbMWTBgg1AMpzSJVoepmE_rcwyX?key=mWRPwZ5igXA2Q2E6UQBI6w

Готують його з прісного тіста на цільнозерновому борошні. Роблять невеликі тонкі коржі та смажать їх на розігрітій сковороді до рум'яної хрусткої скоринки з обох боків. Досить довго роті був відомий тільки в Індії та Пакистані, а потім поступово мігрував світом разом з жителями цих регіонів.

Карасау

Цей хліб ще 3000 років тому був їжею пастухів на острові Сардинія, коли вони йшли в гори. Місцеві називали його «carta di musica», що означає «нотний лист». Все тому, що він дуже тонкий і може зберігатися до 12 місяців. 

Сьогодні карасау готують з твердих сортів пшениці. Тісто розкатують в тонкі коржі та готують в дров'яній печі в 2 етапи. Спочатку пекар чекає, доки хліб надується, як повітряна кулька, а потім розрізає його на два диски, розплющує і випікає вдруге до хрусткої скоринки.

Мануше

Це ліванський хліб, який можна придбати в різних куточках країни. Традиційно його продають вранці та щедро присипають місцевою сумішшю спецій — заатар. Він являє собою круглий корж і схожий на дріжджовий лаваш. Часто його їдять з різними начинками.

Пумпернікель

Це німецький житній хлібчик. Він не такий популярний, як інші види, але дуже поживний та ідеально смакує до вечері. Його їдять з шинкою, ковбасками або сиром. Готують пумпернікель з житнього борошна грубого помелу, додають трохи цілих житніх зерен. Замість хлібопекарських дріжджів використовують закваску. А після випікання буханцям дають ще 24 години на вистоювання. 

Хала

Це святковий єврейський хліб у формі плетеного буханця. Він має солодкуватий присмак, блискучу поверхню і подається в особливих випадках — суботніх обідах, церемоніальних заходах. Рецептура змінюється залежно від події. Місцеві шеф-кухарі говорять, що секрет приготування хали — це не повністю вимішане та недопечене тісто. Тому готовий хліб виходить ніжним і пухким.

Деякі з перелічених видів ти легко можеш приготувати на власній кухні, щоб стати на крок ближче до культури вибраної країни та її традицій.