З найдавніших часів люди прагнули прикрасити свій одяг, і одним з найдавніших способів декору є ручна вишивка. Причому в різних країнах використовувалися різні техніки вишивки і були популярні певні візерунки. Так, індійські жінки прикрашали свій одяг вишитими зображеннями райських птахів, єгиптянки воліли рослинні візерунки, в Білорусії більш популярні геометричні орнаменти, а в холодній Норвегії у візерунках переважають малюнки сніжинок. Сьогодні вишиті сукні жіночі от сайта svitstyle.com.ua як і раніше актуальні. Цей вид декору часто використовують для прикраси повсякденних і святкових нарядів.

Існує безліч різноманітних технік вишивки, наведемо лише деякі з них, які часто використовуються для оздоблення одягу. Гладь. Ця техніка використовується для прикраси одягу та білизни, її характерна особливість в тому, що спеціальними стібками повністю заповнюється контур візерунка. Існує кілька видів гладі, що відрізняється величиною стібка, видом використовуваних ниток. Найчастіше, гладдю виконуються рослинні візерунки.

Хрестик і півхрестик. Різновид лічильної вишивки, яка може бути виконана на тканинах з рівномірним переплетенням ниток. Ця техніка дозволяє вишивати різноманітні візерунки, аж до портретів. Бразильська техніка вишивки дозволяє створювати рельєфні візерунки. Виконуватися може на будь-якому виді тканини, найчастіше, використовуються квіткові орнаменти. Строчева техніка полягає у виконанні блоків гладьових стібків, підходить для виконання схематичних геометричних візерунків і орнаментів. Виконується на тканинах правильного переплетення і по сітці.

Рішельє. Даний вид вишивки має другу назву – ажурна гладь. Для виконання візерунка на тканини прорізають отвори, які потім обметуються, а простір між ними розшивається візерунками гладдю. Мережка. Цей варіант вишивки може використовуватися для прикраси рукавів або поділів суконь. Техніка полягає у видаленні ниток, розташованих в поздовжньому напрямку. Вертикально орієнтовані нитки, що залишилися, компонуються у різні візерунки.

Елегантне прозоре плаття з вишивкою – це чудовий варіант для весілля чи іншого урочистого випадку. Сукні в етнічному стилі часто прикрашаються вишивкою. Так, наряд, стилізований під російський сарафан, прикрашається традиційними народними візерунками. Хохлома – популярний візерунок у чорно-червоно-золотих тонах, в декорі використовуються в основному, рослинні мотиви. Такий візерунок красиво виглядає на червоному або чорному тлі сукні.