Пошкодження турбокомпресора пов'язані з виходом на позамежні оберти ротора.

При перевищенні максимальних значень частоти обертання ротора, це може супроводжуватися утворенням тріщин лопаток турбіни. При подальшій роботі агрегату на таких режимах частина лопаток може бути зруйнована, аж до повного розриву всього колеса турбіни, у такому випадку буде необхідно купити турбіну.

Причини виходу турбокомпресора на позамежні частоти обертання, це несправність системи регулювання турбокомпресора. Найбільш поширеною причиною, може бути вихід з ладу датчика тиску повітря, розташованого у впускному колекторі двигуна. Ця несправність виникає в турбокомпресорах, в яких передбачено перепуск вихлопних газів та ремонт турбіни ціна. Прикладом може служити турбокомпресор з нормально закритими запобіжними клапанами. Для турбокомпресора із змінною геометрією та системою дроселювання, заклинювання регульованих елементів в положенні, що відповідає найбільшій продуктивності турбінної частини агрегату.

Недолік мастила турбокомпресора

Несправності вузлів та деталей турбокомпресора у зв'язку з недостатністю мастила, як тимчасові, так і постійні. Дефіцит мастила в турбокомпресорі має симптоми, багато в чому схожі з тими, які виникають при хімічному забрудненні масла. При цьому спостерігається зміна кольору ротора та втулок підшипників ковзання. Зі сріблясто-білого ці деталі змінюють колір на жовтий або навіть синювато-чорний. Згодом, якщо причина дефіциту мастила ремонт турбіни львів не усуває, може відбутися руйнування валу ротора. Найсерйознішим наслідком може стати відрив колеса турбіни. Також руйнуються дистанційні втулки та підшипники ковзання.

Можливі причини дефіциту мастила турбокомпресора: загальна несправність системи змащення двигуна, несправність редукційного клапана масляного насоса, надмірне засмічення масляного фільтра; наявність в піддоні картера великих відкладень та сторонніх предметів (шматків прокладок, металевих осколків і т. д.)