Щодня споживання електроенергії у світі зростає. При цьому її вироблення постійно дорожчає. Теплові електростанції наносять істотної шкоди навколишньому середовищу і працюють на джерелах енергії, які рано чи пізно закінчаться. Гідроелектростанції теж негативно позначаються на довколишньому середовищі, хоча і наносять менший шкоди. Атомні електростанції мають багато труднощів з підготовкою палива та утилізацією відпрацьованої сировини. Тому електроенергія від усіх цих видів електростанцій не може бути дешевою. Тому в розвинутих країнах вже давно стали звертати увагу на альтернативні джерела енергії. Зокрема, на сонячні електростанції. Випромінювання Сонця є відновлюваним джерелом енергії. До того ж ця енергія безкоштовна. За кілька днів на землю від сонця приходить така кількість енергії, яку людям вистачить на все життя.

Вирішивши купити сонячні електростанції в Івано-Франківську https://ecoenerhiia.ua/ в компанії ЕКО ЕНЕРГІЯ ®, що знаходиться за адресою м.Івано-Франківськ, вул.Гетьмана Мазепи, 72., потрібно знати про принцип роботи та види сонячних електростанцій. Сонячна електростанція являє собою споруду, з допомогою якого енергія сонця перетворюється в електричну. Варіанти перетворення залежать від виду електростанції. В основному можна виділити два способи отримання електрики на СЕС: перетворення сонячної енергії в теплову, а потім в електричну; перетворення сонячної енергії безпосередньо в електрику.

Саме другий спосіб є більш перспективним, але для розширення його використання потрібно збільшити ККД фотоелементів. Зараз у більшості випадків ККД дорівнює 10─15%. Тепер розглянемо основні види сонячних електростанцій.

Розглянемо принцип роботи та види сонячних електростанцій. Баштові сонячні електростанцій базуються на отриманні пара за допомогою теплової енергії від сонця. В центрі конструкції знаходиться вежа, висота якої 18─24 метри. Висота залежить від потужності і може виходити за вказані межі. Зверху башти розташований резервуар з водою. Ємність пофарбована в чорний колір, щоб збільшити ступінь поглинання сонячного випромінювання. У вежі працює група насосів, що перекачують з турбогенератора в ємність. Навколо вежі на великій площі знаходяться так звані геліостати.

Сонячні електростанції на фотоелектричних модулях отримали широке розповсюдження завдяки використанню в приватному секторі. Конструкція включає в себе велику кількість окремих фотоелектричних модулів різної потужності і з різними параметрами на виході. Подібні СЕС використовуються для енергопостачання будинків, дач, санаторіїв, деяких промислових об'єктів.