• Головна
  • Тарас Пастух публічно зобов’язується працювати прозоро
10:00, 22 жовтня 2015 р.

Тарас Пастух публічно зобов’язується працювати прозоро

Тарас Пастух – перший, хто підписав публічне зобов’язання про чесність та прозорість своєї роботи, в разі обрання міським головою. Про це йшлося на прес-конференції Громадської спілки «Рада бізнесу Тернопілля», яка й ініціювала таку своєрідну угоду з громадою.

-       Практично усі кандидати на посаду міського голови Тернополя отримали від підприємців проект зобов'язання, - розповідає журналіст «Ради бізнесу» Любов Вовк. - Шестеро з них уже підписали його. В тому числі й Тарас Пастух, який першим серед усіх знайшов вільну хвилинку на укладання меморандуму.

Зараз триває процес перемовин ще з трьома кандидатами на очільника міста, оскільки в декого з них є невеличкі зауваження і побоювання щодо тексту зобов’язання. Проте усі вони дуже позитивно сприймають ідею такої публічної обіцянки, дякують за ініціативу, та висловлюють бажання співпрацювати з спілкою бізнесменів.

Лише діючий мер, очевидно уже бачачи себе в своєму ж кріслі на найближчі два роки, відповів "Раді бізнесу Тернопілля" доволі неприязним листом. Підприємців здивував та обурив тон листа, оскільки він розпочинається із відмови підписання через незаконність певних пунктів публічної угоди. Проте, які саме пункти не відповідають чинному законодавству, підприємцям невідомо.

-          Це дійсно не є юридичний документ, який зобов’язує майбутнього мера робити якісь незаконні кроки. Його писали не юристи, хоч вони і є на наших підприємствах. Його писали ми. Так, як відчуваємо, і як бачимо в інших регіонах, - каже член «РБТ» Олег Мельник.

Якщо кандидат - порядна людина і підписує такий лист, він принаймні старатиметься виконувати те, що зобов’язався. А знайти формальну можливість ігнорувати – найпростіше. Але чи мудро?

-          Сергій Надал надіслав нам офіційного листа, в якому немає відповіді на пропозицію, а скоріше зауваження про "декларативну форму" нашого звернення та зауваження про те, що повинні робити підприємці, наче, зараз ці норми не виконуються, - каже член "РБТ" Ярослав Колодій. - Є певні норми ділового спілкування, і якби мені хтось із наших імпортерів написав такого листа, то сприйняв я би його вкрай негативно - фактично як ультиматум і погрозу бізнесу. 

Останніми роками члени ГС «РБТ» відчули значне погіршення в стосунках «влада-бізнес», не мають підтримки, навіть скаржаться на тиск з боку різного роду державних та провладних структур. Попри це, бізнесмени спілки вболівають за розвиток міста, справно сплачують тут податки та всіляко намагаються дотримуватися чесних правил ведення справ. Вони обурені, бо в нормальному цивілізованому суспільстві думку громади чи бізнесу влада не лише чує, а й намагається рахуватися з нею.

Дивує підприємців і те, що окремі пункти публічного зобов’язання практично готові до втілення вже і зараз силами того ж бізнесу та волонтерів, але все впирається в небажання влади.

-          Взяти хоча б останній пункт зобов’язання – електронне самоврядування, - говорить Олег Мельник. - Ми безпосередньо беремо участь в процесі його реалізації та підтримуємо волонтерів, які втілюють проект електронної системи за принципом «єдиного вікна». Його реалізація позбавить необхідності стояти в чергах для отримання якихось довідок, пільг чи допомоги. В багатьох містах це вже впроваджено. А в Тернополі крок назустріч такій ініціативі робить лише обласна адміністрація. Для міської ж ради така ініціатива - «не юридично»? Ми аполітична структура. Тут зібралися люди, які реально переживають за місто. І отримати відповідь, де нам кажуть, що наша діяльність – лише декларативна, а потім вказують, що ми маємо робити… одразу ж стає зрозуміло, на що вам натякнули. Це не є лист міського голови, який планує співпрацювати з бізнесом.

Розкритикували члени Громадської спілки «Рада бізнесу Тернопілля» і пораду Сергія Надала приєднатися до діючих при міській раді громадських рад.

-          Більшість громадських рад при міській раді не діють! Вони формально є, але подивіться їхні звіти діяльності, результативність, - говорить секретар «РБТ» Христина Феціца. – Ми ще рік тому хотіли увійти в кожну таку раду. Але не змогли знайти ні голів, ні інформації про дати засідань, чи побачити хоч якусь їхню роботу. Тому заяву про діючі громадські ради при Тернопільській міській раді у листі мера - теж можна розцінювати, як декларативну. До речі, саме ГС «РБТ» на чолі з тодішнім головою Віталієм Сороколітом,  була головним ініціатором відновлення та переформатування громадської ради при Тернопільській обласній державній адміністрації. Тепер вона діє і впливає!

Чи відповідати листом на лист, і вести безкінечну переписку з таким міським головою та таким ставленням, підприємці наразі думають.

До слова, Громадська спілка «Рада бізнесу Тернопілля» (ГС «РБТ») – аполітична організація, яка створена в період Революції Гідності. Об’єднує три десятки керівників потужних підприємств Тернополя, в яких працює декілька тисяч мешканців міста та області.  

Тарас Пастух публічно зобов’язується працювати прозоро (фото) - фото 1

Тарас Пастух публічно зобов’язується працювати прозоро (фото) - фото 1

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тарас Пастух кандидат на мера
ТОП новини
"ТЦК йдуть на вулиці терміново по українців з 3-ма ознаками, з 1 червня їх призвуть першочергово": мобілізація, повістки
"ТЦК масово мобілізує людей цього віку, призвуть навіть чоловіків із хворобами": мобілізація з 1 червня, повістки, ВЛК
"Град вперіщить з лютою силою прямо завтра, гроза і дощ насувається на тлі заморозків": навіть фахівці налякані прогнозом
"Тарифи на світло та газ з 1 червня, такого від цін українці не чекали": людям розповіли, скільки доведеться платити влітку
Оголошення
live comments feed...