• Головна
  • Чи збираються йти тернопляни на вибори?
10:00, 25 жовтня 2015 р.

Чи збираються йти тернопляни на вибори?

Брудні політичні ігри, відсутність конкретних програм та купа нових облич відлякали тернополян від цьогорічних місцевих виборів. Про це вони кажуть самі, не приховуючи розчарування.

Чи збираються йти тернопляни на вибори, і якщо ні, то чому, поцікавились кореспонденти 20minut.ua у жителів міста.

Серед опитаних десяти людей були і студенти, і вчителі, і підприємці, і безробітні. Однак здебільшого звучала одна відповідь - люди не знають, за кого голосувати.

Відлякала передвиборча кампанія

 - Я в Тернополі все життя прожила, але такого бардака  і бруду не пригадую, хоча можливо, справа у віці (посміхається – прим.), - нарікає пенсіонерка Валентина Шпичак. -  Надивилася і наслухалася такого, що волосся дибки стає. Виходить, що всі погані, всі безчесні, всі обманюють, аби лише до корита дістатися.

Голосувати жінка піде, однак обиратиме не за програмою, а того, кого знає багато років. Каже, що це наразі єдиний критерій, за яким оцінює кандидатів. Це про посаду мера. А от на виборчій своїй дільниці кого обрати – не знає. Бо навіть не всіх кандидатів бачила в обличчя, про передвиборчі обіцянки взагалі нічого і казати.

Я вже не знаю, що гірше: не піти на вибори, піти і зіпсувати бюлетень, чи проголосувати за того, на кого бог пошле, - не то жартує, не то іронізує студент Віктор Гаврилків. – Зараз всі розказують про те, які вони були активні за часів Майдану, як допомагали АТО. Я теж був  і на Майдані, і бійцям з харчами та спорядженням допомагав. Але мене батьки вчили, що добра людина – це не професія. До влади мають йти не філантропи, а економісти і раціональні люди. Я таких не помітив, на жаль…

Не пояснюють методів

Погоджується з хлопцем підприємець Анатолій (прізвище редакції відоме). Чоловік каже, що не піти на вибори не зможе, однак голосувати особисто для нього просто немає за кого.

 - І справа не в тому, що я не читав передвиборчих програм – читав! І сам їх шукав, якщо кандидати по моєму округу не надумали навіть їх людям роздати. Я людина економічно грамотна,  не побоюся цього слова, політично свідома. Однак якщо в тих програмах все нагадує твір школяра на тему «Якщо я стану мером, я зроблю…» - то хіба це серйозно? Якщо жодного економічного чи юридичного обґрунтування тим обіцянкам немає.

Обіцяють всі, а от механізм, як це все будуть виконувати, не показує до кінця ніхто, скаржаться тернополяни. Особливо дивують старше покоління 22-річні вчорашні студенти.

 - Я не маю нічого проти молоді, - пояснює вчителька Антоніна Василівна. – Я підтримую гасло, що за ними майбутнє. Однак як збирається вирішувати звичайні проблеми дівчинка, яка не влаштовувала дітей в дитсадки, ані не стояла ні разу в черзі в ЖЕКах, не бачила корупції зсередини нашої медицини? Щоб знати, з ким боротися, таке треба пережити на власній шкірі.

Шкода часу

Із опитаних лише один чоловік відверто зізнався, що на вибори дійсно не піде. Хоча й допустив, що може передумати, однак поки йому голосувати просто немає за кого.

 - Чесно скажу: шкода витраченого часу, бо я в той день працюю, доведеться закривати точку на ринку, аби піти проголосувати А самі розумієте, що для мене час то гроші. Хоча під час Майдану я точку закрив і поїхав до Києва. Однак зараз мені кожна копійка дорога, тим паче, що для себе лідера я там не бачу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопіль #вибори до місцевих рад
ТОП новини
"Цих 100 000 чоловіків чекають у ТЦК прямо з 18 травня, названо ознаки потенційних мобілізованих": повістки і відстрочки
"Могутня гроза суне прямо в ці області, ніхто в Україні не чекав такої негоди": де буде мороз у -9 градусів, снігопад та дощ?
"Ці чоловіки масово втратять відстрочки через кілька днів, мобілізація людей з інвалідністю": ТЦК, повістки і бронювання
"Водії не чекали таких радикальних заходів від ТЦК, автомобілі масово перевірятимуть": мобілізація, повістки і покарання
Оголошення
live comments feed...