
19:00, 29 жовтня 2015 р.
Тернополяни скаржаться на бюрократію у владних кабінетах
Тернополянка нарікає на бюрократію у владних кабінетах, з якою зіткнулась, коли виготовляла паспорт для сина. В Міграційній службі запевняють: документи, які вимагали у жінки, не є обов’язковими і не можуть бути підставою для відмови у видачі паспорта.
Тернополянку «футболили» від однієї служби до іншої, коли намагалась виготовити паспорт для сина. Жінка обурюється і припускає, що справа або в некомпетентності працівників служб, або в їхній байдужості.
- Нещодавно прийшли у паспортний стіл, аби виготовити паспорт для сина, якому виповнилось 16 років, - розповіла у редакції 20хвилин тернополянка Мирослава Макара. – Окрім документів, які потрібно було здати, сказати ще принести будинкову книгу. Я пояснила, що її немає і найближчим часом надати її не зможу. Причому мотивувала – з якої саме причини. Попросила, аби підняли відомості, що моя дитина справді зареєстрована за адресою, де фактично проживає. Відповідь була категоричною: або приносите будинкову книгу, або – до побачення.
Тернополянка вирушила в жек у надії, що хоч там видадуть бодай якусь довідку, де дитина зареєстрована. Але і там для видачі подібної довідки вимагали… ту ж будинкову книгу. Без неї – ніяк.
- Пояснювала ситуацію, просила їх, мовляв, ви ж знаєте, що син проживає саме за цією адресою, - пригадує пані Мирослава. – Пропонувала, що принесу усі документи – як свої, так і чоловікові. І тут категорично: довідку дамо лише як принесете будинкову книгу.
Врешті жінка за допомогою Інтернету знайшла контакти адресного столу, пішла туди, де їй і видали довідку про місце реєстрації сина.
- Ніби з 1 жовтня відмінили «інститут довідок», а в нас і далі вимагають купу непотрібного паперу, - каже жінка. – Виходить, і ці реформи – лише слова. А насправді – нічого не змінилось…
З жовтня 2013 року деякі послуги, що стосуються Міграційної служби, надають через Центри надання адміністративних послуг (далі - ЦНАПи). Зокрема, документи на перший паспорт тернополяни здають у міському ЦНАПі, там же й отримують виготовлений документ, пояснили в управлінні Державної міграційної служби в області.
- Обов’язковими документами, які потрібні подати для виготовлення першого паспорту, є свідоцтво про народження і два фото 3,5х4,5, - запевнила головний спеціаліст зі зв’язків з громадськістю та ЗМІ управління державної Міграційної служби в Тернопільській області Ірина Бойко. - Будинкова книга не є обов’язковою.
Городяни звертаються в ЦНАП, документи звідти передають міграційникам, які оформляють паспорт. Якщо немає будинкової книги, міграційна служба звіряє дані в обліках зареєстрованих. Тобто, вимагати будинкової книги не мали права.
- Обліки всіх зареєстрованих громадян міграційна служба веде з 2012 р., - пояснила Ірина Бойко. - Інформація про осіб до цього часу є в жеках. Тому для пришвидшення встановлення інформації про реєстрацію, а відтак для швидшого оформлення паспорта, людину можуть попросити якісь підтверджуючі документи – будинкову книгу чи довідку з жеку. Але, наголошуємо – це не є в переліку обов’язкових документів для виготовлення паспорту. Та не може бути підставою для відмови у виготовленні документу.
Довідка
Гаряча лінія Управління державної міграційної служби в Тернопільській області: 27-13-89.
Тернопільський міський центр надання адміністративних послуг: м. Тернопіль, вул. Острозького, 6.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
live comments feed...