• Головна
  • На 1 протез – 850 тисяч пластикових кришок: у Тернополі триває акція, щоб допомогти воїнам
18:30, 30 жовтня 2015 р.

На 1 протез – 850 тисяч пластикових кришок: у Тернополі триває акція, щоб допомогти воїнам

В Тернополі почали збирати кришки від пластикових пляшок для протезування бійців АТО.

Благодійна акція під гаслом “Збирай кришки на протези для воїнів” стартувала в Україні у червні цього року, у Тернополі вона діє місяць, – каже один із координаторів Вікторія Микитюк. Зібрані матеріали віддадуть на завод-переробник, там їх будуть дробити на гранули та використовуватимуть, як сировину для протезів, передає TV4.

“Збирай кришки на протези для воїнів” – це акція до якої може долучитись кожен, адже з малого починається щось велике. У Тернополі проект діє від початку вересня цього року. За цей час із трьох локацій для збору кришок стало дванадцять. Та матеріалів все ж не вистачає. На один протез руки потрібно майже 500 тисяч пластикових кришок, на протез ноги більше 850 тисяч кажуть організатори.

– Перші в нас три локації були – це гуртожитки університетів і корпуси університетів. За перші дні уже бачуть, о така гарна справа, ну звичайно потрібно якось долучитися. Кришечка – це мінімальне, що ми можемо, наприклад, дати на потребу АТО. Тому що багато справді вже там змучені, і гроші здавати немає можливості. А кришечка – це реально те, що може зробити кожен. Тому що кожен хоча б в день випиває пляшку води і кришечку може не викидати, – говорить координатор Вікторія Микитюк.

Зародилась акція зі збору пластикових кришок в Туреччині, коли молодий студент зібрав 35 тонн кришок, а за виручені грощі купив інвалідне крісло для однієї з лікарень. Пізніше збирати кришки почали в Європі, тепер і в Україні.

– В Європі популярне це тим, що виручені кошти зі збору кришечок і їх переробки відправляються до малозабезпечених сімей, для дітей інвалідів і на дитячі будинки. В Україні вона набула популярності через те, що існує проблема протезування бійців АТО. Як воно це пов’язано: коли віддаються на переробку кришечки, потрібний матеріал стає складовою протезу. Тому що в протезі потрібні пластикові матеріали, і саме цей пластик є потрібним, – каже Вікторія.

Тернополяни мають мету – зібрати 10 величезних мішків пластикових кришок. Організатори закликають містян не бути байдужими, адже направду кожна кришечка важлива.

– Потрібно велику кількість кришечок, так. В нас така ціль, 10 велетенських мішків, які ми так достойно зможемо відправити в організацію, яка вже буде займатися відправкою кришечок на переробку. Це організація «ОВЕС» в місті Луцьк. Вони або відправляють на переробку, або продають кришечки як пластик і за виручені гроші вже купують протези, або додають їх до вартості протезу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#На 1 протез – 850 тисяч пластикових кришок: у Тернополі триває акція #щоб допомогти воїнам
Оголошення
live comments feed...