
11:40, 19 грудня 2011 р.
Київські підприємці запропонували тернополянам за 850 грн допомогти з бізнесом
"Мрієш про гроші? Взападло працювати на когось? Хочеш почати свій бізнес, але не знаєш як?” - таким оголошенням запрошували тернополян київські підприємці з клубу Young stars на майстер-клас 15 грудня.
Безкоштовний майстер-клас молодих бізнесменів з Києва під назвою "Три методи швидкого старту свого бізнесу з нуля” зібрав у залі близько сотні людей і тривав майже дві години, - повідомляє 20 хвилин. - Першими публіці представили Олега Сокольцова - гендиректора фармацевтичної фірми "Натурпродукт-ВЕГА" з 21-річним досвідом підприємництва та Руслана Савчишина - директора та засновника компанії MagneticOne. Доповідачів сприйняли з повагою, адже це - відомі у Тернополі бізнесмени. Після коротких розповідей про шлях падінь і злетів за роботу взялися столичні гості. Один із них - засновник клубу, 19-річний Ростислав Малечкович.
- На наші майстер-класи зазвичай приходять люди, яких можна поділити на три типи, - розпочали хлопці у стилі КВН. - Перший - це ботани, які начитались літератури і приходять, аби задати мудре запитання. Другий - це скептики, які хочуть підколоти або засвітити своїми "яєчками". Або сидять із таким задумливим поглядом і весь час думають: "ну і в чому ти ж мене наї…". Третій - це вампіри, які вбирають кожне слово. Хочемо, аби ви виявились третім типом.
Такі фрази замість довіри викликали у залі шепотіння "фу, це пошло". Дехто зі слухачів залишив зал. Тож ведучі до нецензурних слів більше не вдавались, але стилю спілкування не змінили. Почали розповідати, чому важливо розпочати свою справу у молодості. Публіка пожвавилась, коли хлопці, згідно із програмою, розповідали про створення сайту, який реально приведе клієнтів.
- Найпростіша модель - односторінкова, - казали спікери. - Часто сайт не працює тому, що він незрозумілий. Тож важливо створити сайт, написати заголовок, список продукції, наприклад п’ять одиниць, які ви плануєте продавати, дати контакти. Один із п’яти продуктів продаватиметься точно. Це може зробити будь-який програміст навіть за пиво.
Більшість анонсованих у програмі питань, зокрема "Три методики, які допоможуть розпочати свій бізнес уже зараз”, "Відмінності при роботі на B2B B2C ринках”, "Парадокси бізнес-прогнозування та бізнес-дурості” і найцікавіше - "Секретна методика "НАКУЯ”, так і залишилися не розкритими. Принаймні на публіці.
Продати корів - через Інтернет
Потім хлопці розповіли, як зробили бізнес учасники клубу і як мало часу їм було потрібно.
- У нас є дівчина з Трускавця, яка реально не знала, чим вона хоче займатись, - почав один із них. - Уявіть, із Трускавця! Що Тернопіль у порівнянні - це взагалі… Вона з неблагополучної сім’ї… Вони з подружкою за два місяці продали на 10 тисяч косметики і отримали 5 тисяч прибутку чистими.
Спікери розповіли кілька таких історій. В усіх люди, які не мали ідей для бізнесу, але мали бажання, почали заробляти від сотні до 4 тисяч гривень на тиждень. Зараз мало хто торгує оптом через Інтернет, казали хлопці, тож радили учасникам розвивати цей напрямок.
- Уявіть, це не так важко. Даєш оголошення "продам 40 корів”, - каже Ростислав. - Тобі телефонують, ти піднімаєш трубку і в тебе починається паніка. Ти відразу уявляєш вертоліт над будинком, правоохоронців, бо ти дав оголошення про корів, яких у тебе нема. Але це не так. Ти повинен підняти трубку, домовитись, і перше відчуття - "а... гроші!" Ти заробив 40 тисяч (таких заробітків при перепродажу худоби насправді немає - прим. авт.). Наступного дня ти сідаєш і шукаєш постачальника.
Допоможуть із бізнесом за 850 грн
З такою ж легкістю, як запевняли хлопці, можна почати будь-який бізнес. У цікавий спосіб спікери шукали людей, готових до дії.
- У мене є сто гривень, - сказав Ростислав. - Справжні, щойно з принтера (пожартував - прим. ред.). - Хто в мене їх купить за 50 грн?
Захотів лише один хлопець із залу. Інший спікер спробував його зупинити: "Стій, не зараз". Однак той наполіг і йому продали. Тоді Ростислав запропонував придбати 50 грн за 20. Охочих побільшало. А тоді запитав, хто хоче 20 грн просто так. І такі знайшлись.
- Ось бачите! Охочих було багато, - підсумували хлопці. - Але більшість не повірила. Діяти починають одиниці. Ось як той хлопець, який, попри перепону, наполіг на своєму.
Головне - визначитися, що ти вмієш краще за інших. Якщо хтось хоче працювати, то має діяти. Як саме - запропонували навчити, а для цього слід вступити у їхній клуб. Курс навчання - два місяці, вартість - 950 гривень. Для Тернополя - 850. Тим, хто сьогодні залишить передоплату 100 грн, - і взагалі 750. Віковий ценз - до 28 років, бо потім людина діє за завченими схемами, а молодші здатні вчитись і креативити. Якщо ж комусь не сподобається, бо для результату потрібно виконувати абсолютно усе, гроші повернуть.
На цьому "навчання" закінчилось. П’ятеро тернополян одразу записалися до клубу. Грошей ще не платили.
Що спільного у клубу з підприємцями, які дійсно відомі і міцно стоять на ногах, ми поцікавились у них самих наступного дня - 16 грудня. За словами одного з них - нічого.
- Мене в гості запросили, просто розповісти історію свого бізнесу, - каже Руслан Савчишин. - Я познайомився з одним із хлопців на одному з майстер-класів. Не їхніх. З іншим взагалі познайомився вчора.
За його словами, про співпрацю тут не йдеться. Про сам захід він знав небагато. З обласним куратором майстер-класу познайомився вже потім. Вони поспілкувалися, організатори зробили інтерв’ю і все.
Зв’язатися з Олегом Сокольцовим не вдалося. На його підприємстві повідомили, що на місці його немає.
Чіпляють «на гачок» обраних
Що несуть у собі такі пропозиції і чи можуть вони бути корисними бізнесу, ми запитали у тернопільського психолога. За словами фахівця, люди, ймовірно, зіткнулися з добре продуманою схемою. Швидше за все - це черговий "лохотрон".
- Судячи з їхніх слів і поведінки, з серйозним бізнесом такі люди навряд чи мають щось спільне, - каже психолог Наталія Гаєвська. - Бізнесмен продумує 12 ходів наперед, а не піддається імпульсам. У такі обмани потрапляють люди із зони ризику, невпевнені у собі, однак досить амбітні. Фактично жертва знаходить агресора сама.
Уся схема побудована на прийомах. Перший - "влучити у десятку". Його часто використовують у таких ситуаціях.
- Це коли є фірма, людина, яка сама по собі нічого не значить, - продовжує вона. - Але хоче мати вплив. Тобто вона - нуль, але якщо поряд поставити людину, яка є впливовою у своїй сфері, досягла мети, то й першу сприйматимуть як успішну.
За словами фахівця, столичні гості застосували розповсюджений прийом. Ніхто їх тут не знає, відтак залучили авторитетних місцевих людей, чим автоматично підняли свій рейтинг. Окрім того, створили "відчуття обраності" для тих, хто прийшов: вхід за реєстрацією, вікове обмеження, відбір лише кількох людей у групу.
- Має виникнути питання, - каже пані Гаєвська. - Чому вони приїхали сюди, чому хочуть набрати тут визначену кількість людей? Чому не можуть набрати таку ж чи більшу у Києві? Переважно, коли про це питають "у лоб”, людина на ходу починає вигадувати - як правило, "я прийшов поділитися знаннями, досвідом".
Перш ніж нести свої гроші, каже психолог, потрібно зібрати максимум інформації.
- Тут була і модель "дефіциту", - додає фахівець. - От уже реєструйся, давай плати, давай підписуй. У таких ситуаціях організатори прекрасно розуміють: якщо дати людині час подумати, вона може зірватися з гачка. Так вони створюють ілюзію, що людина - обрана.
Поведінка спікерів, вживання нецензурної лексики також не свідчать на їхню користь.
- Людина впевнена і самодостатня ніколи не дозволить собі накричати на когось, показувати зверхність, - каже пані Гаєвська. - Спроба показати авторитет характерна для того, хто прагне домінувати над іншими. Як правило, це люди, які дуже добре знають, що таке принижене становище.
Організатори ж чітко зорієнтувались на певну категорію людей. Одні люди, проаналізувавши, підуть, а хтось таки стане їхнім клієнтом, підсумовує психолог.
Павло ЧЕПУГОВ, юрист:
- Аби мати змогу повернути свої гроші, якщо оплачена послуга не відповідатиме обіцяному, людина може вимагати підписання договору. У ньому мають бути чітко прописані пункти: які послуги їй надають, яку суму вона сплачує, що отримає і так далі. В іншому випадку забрати свої гроші буде важко. У наш час люди часто не зважають на відсутність договору і вносять гроші на запропонованих умовах без документа.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
live comments feed...
Коментарі