• Головна
  • Барна продовжує реалізовувати сумнівні схеми на мільйони гривень
14:00, 4 листопада 2015 р.

Барна продовжує реалізовувати сумнівні схеми на мільйони гривень

На Тернопільщині підряди на будівельні роботи роздають без тендерних процедур структурам, які взагалі далекі від даного виду робіт.

Не виключено, що в такий спосіб відбувається "розпил" мільйонів гривень, які скеровуються на виконання робіт.

Все відбувається завдяки Службі автомобільних доріг (САД) у Тернопільській області, якій з приходом на посаду голови ОДА Степана Барни почали чомусь доручати проведення ремонту споруд.

САД  29 жовтня уклала угоду з ТОВ «Пром-індекс» про ремонт Тернопільського обласного клінічного перинатального центру «Мати і дитина» за 24,95 млн грн. Про це повідомляється у «Віснику державних закупівель».

Тендер провели за переговорною процедурою через нагальну потребу в закупівлі.

Ремонт перинатального центру по вул. Замкова, 10 розпочався у 2012 р. Тоді на торгах управління капітального будівництва Тернопільської ОДА вартістю 29,37 млн грн. перемогло ТОВ «Техно-Буд».

Наступного року тендер на 18,24 млн грн. уже проводив департамент охорони здоров’я. Підрядником стало ТОВ «Лад 2005» Сергія Охрименка і Олександра Поляновського.

Зрештою ремонт пологового корпусу так і не був завершений, що без опалення призвело до руйнації приміщень. Це підтвердила комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при облдержадміністрації.

Крім того, за словами голови ОДА Степана Барни, протягом ремонтних робіт зникло майна майже на 2,5 млн грн., за фактом чого відкрито 5 кримінальних проваджень.

Роботи мають виконати до кінця року. Їхні обсяги невідомі, оскільки облавтодор обрав підрядника без конкуренції.

Барна не вперше зробив замовником будівництва не профільне управління облдержадміністрації, а Службу автодоріг. Нещодавно таким же чином компанія «Пром-індекс» отримала підряд 8,15 млн грн.на ремонт школи в м. Скалат.

Підрядна фірма «Пром-індекс» через ланцюжок засновників має відношення до Ореста Проника, голови ПАТ «ДАК «Автомобільні дороги України».

Нині тернопільське ТОВ «Пром-індекс» належить Андрію Осадчуку із селища Скала-Подільська, а раніше до складу засновників входили Юрій Ханін.

За однією адресою із Ханіним прописана Аліна Ханіна – колишня співзасновниця ТОВ «Техно-Буд-Центр». Також до складу засновників цієї фірми входив Любомир Грегоращук. Його син Андрій Грегоращук є чоловіком доньки Юрія Проника – екс-голови Тернопільської САД, який нині очолює Рівненську службу автодоріг.

Син Юрія Проника Орест у 2014 році очолив ПАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» – державну компанію, яка об’єднує облавтодори всієї країни. У Києві Орест Проник живе в приватному будинку поруч з маєтком «діамантового прокурора» Олександра Корнійця – заступника прокурора Київської області, якого підозрюють в отриманні хабара $200 тис, інформують "Наші гроші".

#Барна #підряд

Коментарі

Оголошення
live comments feed...