• Головна
  • На Тернопільщині 22-річна дівчина-офіцер розповіла про службу у війську за контрактом
09:30, 4 листопада 2015 р.

На Тернопільщині 22-річна дівчина-офіцер розповіла про службу у війську за контрактом

Служба за контрактом – сьогодні непогана альтернатива цивільній професії. Якщо ви не задоволені своїм матеріальним становищем і обраним місцем праці, то варто спробувати реалізувати себе у війську.

Такий шлях обрала наша молода землячка, уродженка села Бодаки Олеся Шандрук. Їй лише 22 роки, проте твердо переконана, що , пов’язуючи своє життя з військовою службою, вчинила вірно. Приїхавши до Збаража у відрядження, дівчина поділилась своїми знаннями та поглядами з «Народним словом».

– Олесю, чому ви для себе обрали саме такий професійний шлях?

– Усе почалось з того, що я вступила до Харківського національного університету внутрішніх справ, водночас навчалась на військовій кафедрі НТУ «ХПІ». Коли закінчила навчання, переїхала до Луцька, звідки була мобілізована у військо. Серед усіх мобілізованих я була єдина дівчина-офіцер. Одразу мене направили на курси заступників командира роти по роботі з особовим складом у військовий інститут КНУ ім. Т. Шевченка. Знаючи про те, в якому стані приходять хлопці із зони так званого АТО, а психологів не вистачає, мені дуже захотілось допомагати нашим захисникам відновлювати їхній психічний стан, повертатись до звичного життя. Тому, коли мені довірили посаду офіцера-психолога військової частини, була надзвичайно рада, що зможу реалізувати свої плани. Наш 137 окремий батальйон морської піхоти Військово-морських сил ЗСУ щойно формується. Розміщуємося ми в селі Дачне Біляївського району Одеської області. Тепер я у десятиденному відрядженні, метою якого є відбір офіцерів на контрактну службу у Військово-морські сили.

– Чи знайшли уже бажаючих?

– У Збаразькому РВК я лише кілька днів, але уже є бажаючі йти служити за контрактом. Зараз вони детальніше вивчають умови служби, зважують свої фізичні можливості. Думаю, охочих набереться, адже сьогодні важко знайти добре оплачуване місце роботи з таким пакетом соціальних пільг.

– Що саме, на вашу думку, є привабливим у контрактній службі?

– Перш за все, людині має подобатись те, що вона робить. Я, наприклад, дуже задоволена. Хоча й нелегко, але відчуваю довіру воїнів. Немаловажна і інша сторона – добра оплата праці. Сьогодні я отримую 5200 грн., а з 1 січня зарплата у війську має бути від семи тисяч. Якщо особа має вищу освіту і йде працювати у військо за спорідненою спеціальністю, то після двомісячних курсів вона отримує звання молодшого лейтенанта і оклад від 5200 грн. Якщо потрапляє в АТО, оплата відповідно збільшується вдвічі. Для тих, хто йде на контрактну службу, передбачено цілу низку пільг, соціальний захист, медичне обслуговування.

– Які саме пільги мають контрактники?

– Одразу при вступі на службу їм видаються так звані підйомні у розмірі від 8-ми мінімальних окладів. Кожен має бути забезпечений житлом, або отримати грошову компенсацію у розмірі вартості квартири, також держава компенсовує вартість оплати за винайм житла. Один раз в рік видається матеріальна допомога на оздоровлення у розмірі двох зарплат. Загалом, медичне обслуговування та лікування контрактників безплатне.

– А як щодо кар’єрного зросту?

– І така можливість, звичайно, є. Службовці мають можливість і безкоштовно навчатись у вищих навчальних закладах – як стаціонарно, так і заочно.

– Чи є обмеження за віком і статтю?

– На контрактну службу приймаються особи від 18 до 60 років. Жінки віком від 18 до 40 років – тільки ті, які мають військово-облікову спеціальність.

– До кого мають звертатись усі, хто бажає присвятити себе військовій службі за контрактом, зокрема у ВМС?

– Потрібно повідомити проце у Збаразький РВК за адресою: м.Збараж, вул. Б. Хмельницького,22. До речі, якраз зараз РВК набирає контрактників не лише до ВМС, а й у військову поліцію та 44-у артилерійську бригаду м.Тернопіль.

– Спасибі за важливу інформацію і бажаємо вам успіхів у службі.

#На Тернопільщині 22-річна дівчина-офіцер розповіла про службу у війську за контрактом

Коментарі

Оголошення
live comments feed...