• Головна
  • Головний правоохоронець Тернополя розповів про все
14:25, 19 грудня 2011 р.

Головний правоохоронець Тернополя розповів про все

Головний правоохоронець Тернополя розповів про свій життєвий шлях, охарактеризував криміногенну ситуацію в обласному центрі та дав відповіді на всі актуальні питання.

— Андріє Васильовичу, з чого розпочалася ваша служба у правоохоронних органах?

— Я ще з дитинства бачив себе у міліцейських погонах — мріяв стати міліціонером. А, як відомо, коли про щось мрієш, воно обов’язково здійсниться. Тож у 1993 році я заступив на службу у правоохоронні органи рядовим міліціонером державної служби охорони (ДСО). На той час в обласному центрі працювали три промислові гіганти — “Комбайновий”, Бавовняний комбінат, “Ватра”. Відтак ДСО забезпечувала охорону цих об’єктів. Потім поступово дослужився й до керівних посад.

— Охарактеризуйте сьогоднішню криміногенну ситуацію у Тернополі. Чому саме найчастіше доводиться протистояти?

— Якщо порівнювати Тернопіль з іншими обласними центрами, то рівень злочинності у нас значно нижчий. Пояснюю це тим, що більшість наших людей — законослухняні, віруючі та високоморальні. Хоча, час від часу, стаються у нас грабунки, пожежі, незаконні заволодіня автотранспортом, крадіжки, порушення громадського порядку.

Для прикладу, транспорт, залишений під будинками без нагляду, особливо у вечірній час, стає потенційним “джерелом наживи” для людей, нечистих на руку та помисли. Вони зламують дверцята або ж розбивають скло. І, проникнувши таким чином до салону, викрадають звідти магнітофони, барсетки та інші цінні речі, які можуть залишити безпечні власники автівок. Щоб якось протидіяти цьому, ми намагаємось розставити якомога більше нарядів патрулів, а особливо поруч розважальних закладів.

Я хочу підкреслити: громадяни, які потерпіли від злочинних діянь, повинні відразу ж повідомляти про це у міліцію. Тоді є імовірність набагато оперативнішого розкриття злочинів “гарячими слідами”.

У процентному відношенні по завершених кримінальних справах розкриття злочинів становить 60%. А точніше, розкриваються дві із трьох справ. До речі, порівняно з аналогічним періодом минулого року зараз їх таки поменшало.

— Коли виїжджаєте на місце події, серед того, що доводиться бачити, що вас найбільше вражає?

— Найбільше вражає те, коли матері викидають новонароджених дітей на смітник. Останній такий випадок, нагадаю, трапився на вулиці Живова. Згідно з результатами судово-медичної експертизи, дитина народилася вже мертвою. Складу злочину у даному випадку немає, тож і кримінальна справа не порушувалася. Тут береться до уваги лише моральний аспект. У будь-якому випадку викидати тіло новонародженої дитини, наче якийсь непотріб — зовсім не по-людськи…

— Питання насильства у сім’ї. Як саме можуть протидіяти цьому правоохоронці?

— Щодня у чергову частину надходить по 50-80 звернень. І з них кожне п’яте-шосте — стосовно насилля у сім’ї. До речі, скарги надходять не лише від жінок. Трапляється, що й чоловік може поскаржитися на дружину.

Звичайно, ми реагуємо миттєво: проводимо відповідні профілактичні бесіди, виносимо офіційне застереження, складаємо адміністративний протокол. Потім отримані дані направляємо на судовий розгляд. Відтак суд приймає рішення: накладає адмін-арешт або штраф, розмір якого становить від трьох до п’яти неоподаткованих мінімумів. І той самий чоловік, який побив дружину, мусить виносити з дому гроші, щоб оплатити його. А може бути й таке, що цей клопіт лягає на плечі потерпілої жінки.

— Люди, які перебувають у стані алкогольного сп’яніння, не лише порушують громадський спокій, а й можуть наражати оточуючих на небезпеку. Куди зараз потрапляють такі особи, адже витверезників у нас вже давно немає?

— Загалом ця проблема мала б вирішуватися спільно з міською владою. Раніше людей, які перебували у стані алкогольного сп’яніння, доправляли у медвитверезники. Але їх ліквідували ще років 12  тому, ймовірно, через нестачу коштів. Це питання досить проблематичне, адже, коли діяли спеціалізовані заклади, воно вирішувалось. Сьогодні п’яних доправляють у міські лікарні.

Так, наряди патрульної служби, охороняючи громадський порядок, доволі часто виявляють на вулицях людей у нетверезому стані. Якщо в день — їх відвозять у будь-який найближчий медичний заклад. А якщо у вечірній час або ж вночі, то, відповідно — у чергові лікарні. В окремих випадках “швидка” може сама забирати п’яного з вулиці, а потім повідомити про нього нам,  у міліцію.

— Окремі тернополяни не розуміють, у чому полягають функції муніципальної поліції. Вона працює як окремий підрозділ?

— Це структурний підрозділ міської ради. Працівники муніципальної поліції  стежать за благоустроєм міста, правилами торгівлі тощо. Якщо виявляють порушення, направляють матеріали для складання адмінпротоколу в міліцію чи безпосередньо в адмінкомісію міськради.

— Чи зачепить можливе скорочення кадрів й тернопільський міськвідділ міліції?

— Скільки саме буде скорочено правоохоронців, зараз я не готовий сказати. Але знаю, що це станеться — починаючи від простого рядового й закінчуючи керівним складом. За станом на сьогоднішній день у тернопільському міському відділі міліції працює 499 осіб. Це повністю всі служби, разом із обслуговуючим персоналом. Хоча я ціную не кількість, а якість. У зв’язку із пенсійними реформами дуже багато досвідчених працівників середньої ланки пішли на пенсію. І зараз особовий склад міського відділу міліції суттєво омолоджений. Молодих правоохоронців, середній вік яких становить 22-23 роки, потрібно ще багато чого вчити. Того, що стосується діяльності правоохоронних органів, самої структури.

— Як плануєте відзначити своє професійне свято?

— У першу чергу ми вшановуємо загиблих працівників міліції. На урочистій частині нагороджуємо найкращих. А ще обов’язково вітаємо наших ветеранів. Вони часто заходять до нас, діляться думками, своїми враженнями, можуть щось підказати, хоч і працювали вони ще за радянських часів. Беззаперечно, у нас є в кого повчитися.

До речі, у новорічні та різдвяні свята більша частина особового складу міської міліції буде переведена на посилений варіант несення служби.

І на завершення хочу привітати з  професійним святом і  висловити щиру подяку всім працівникам та ветеранам міліції за самовіддану працю. Бажаю і надалі мужності, витримки й наснаги. Нехай удача та професійні успіхи будуть вашими постійними супутниками у житті!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

ТОП новини
"Потужний холод пре в Україну з лютою силою, сніг та гроза хлинуть потоками води на авто": зима повертається в регіони
Терміново ТЦК піде по людей за новими вимогами, навіть з цими хворобами доведеться служити: мобілізація, повістки, ВЛК
Мобілізація стала жорсткішою: в Україні масово чистять заброньованих, повістки вручають у ресторанах, маршрутках і магазинах
Остаточний тариф на електроенергію з 1 червня назвали, така ціна буде наступні 5 місяців: кому доведеться платити більше
Оголошення
live comments feed...