«Самопоміч» додала до регламенту міськради норми відкритості та прозорості

Сесія міської ради 24 листопада прийняла новий регламент своєї діяльності. Справедливіше сказати - старий новий регламент зі змінами. Депутати не спішили подавати правки до регламенту, який запропонував міський голова. Та все ж ряд ключових змін було прийнято.

Усі прийняті зміни надійшли від фракції "Об'єднання "Самопоміч". Їх на сесії подав депутат Назар Зелінка. Правки запропоновані Самопоміччю спрямовані на забезпечення відкритості та прозорості міської ради та її виконавчих органів, запобігання корупції та конфлікту інтересів. Ці пропозиції створені на основі напрацювань ініціативи “Прозорі ради” та експертів Інституту Політичної освіти. Правки були подані з метою імплементації чинних норм антикорупційного законодавства, закріплених в законах «Про доступ до публічної інформації», «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про статус депутатів місцевих рад», «Про запобігання корупції»

Отже, які зміни додані?

Міська рада тепер діє і згідно Статуту Тернополя, про який багато хто забув.

До переліку нормативних документів, які регламентують діяльність міської ради окрім регламенту, законів, Конституції та Європейської хартії місцевого самоврядування додано Статут територіальної громади міста Тернополя, який прийнятий в 2010 році.

Прямі трансляції засідань Виконавчого комітету

Відтепер пряма трансляція буде не лише Сесії міської ради, але і засідань виконавчого комітету. Щоправда міський голова, додав вставку «за технічної можливості». Сподіваємося, що все ж це не буде перепоною для відкритості засідань виконкому.

Закритих засідань практично не буде

Попередньо закриті засідання могли бути по будь-яких питаннях, якщо за це б проголосувала більшість депутатів. Тепер лише з питань, які законодавчо передбачають закритий розгляд. В регламент включено, що усі засідання Ради, її виконкому та виконавчих органів є відкритими, окрім засідань чи розгляду окремих питань, закритий розгляд яких передбачених законом. Засідання тимчасових контрольних комісій можуть проводитись закрито у порядку визначеному законом.

Сайт міської дати забезпечить максимальну відкритість та доступ до інформації. На сайті буде вся інформація про діяльність ради, депутатів та чиновників.

Відкритість та гласність діяльності Ради має забезпечуватися через стабільне функціонування офіційного сайту Ради. При функціонуванні сайту Ради повинно бути забезпечено:

 • розміщення чинної редакції Статуту територіальної громади, Регламенту Ради, Регламенту виконавчого комітету Ради;
 • технічну можливість у будь-який час доби переглядати, поширювати, копіювати (зберігати) і роздруковувати будь-які матеріали з сайту Ради. При цьому має бути здійснено фіксування дати розміщення, зміни та/або видалення інформації (матеріалів) на сайті, а також особи, яка провела відповідні дії із інформацією;
 • технічна можливість здійснювати перегляд он-лайн трансляцій засідань Ради, її виконавчого комітету та постійних комісій, а також можливість у будь-який час доби переглядати архів трансляцій;
 • розміщення результатів голосувань Ради та її Виконавчого комітету в тому числі поіменних, протоколів і рішень зі всіма додатками засідань Ради та її органів (постійних та інших комісій, виконавчого комітету, тощо);
 • розміщення в порядку визначеному Законом України “Про доступ до публічної інформації” проектів рішень зі всіма додатками та забезпечення технічної можливості їх коментування користувачами сайту (внесення пропозицій, змін, доповнень);
 • розміщення інформації про Міського голову, його заступників, Секретаря Ради, депутатів, членів виконавчого комітету, керівників виконавчих органів, яка включатиме основні біографічні відомості, декларації про доходи, час і місце прийому, контакти для листування та телефонного зв’язку, результати поіменного голосування Ради та її виконавчого комітету, дані про відвідування засідань Ради, її виконавчого комітету та засідань комісій Ради;
 • розміщення інформації про річний, квартальний, місячний, тижневий план роботи Ради, в т.ч. дату, місце і порядок денний засідання Ради та її органів;
 • розміщення звітів Міського голови, його заступників, депутатів, постійних та тимчасових контрольних комісій Ради;
 • розміщення звітів керівників комунальних підприємств міста Тернополя про діяльність підприємств;
 • можливість скористатись електронною приймальнею (направити звернення на адресу службовців Ради, депутатів, депутатських фракцій та груп);
 • можливість створення електронних петицій та збору підписів в її підтримання (в т.ч. можливість поширення в соціальних мережах);
 • контрольована (фіксована) реєстрація особи, яка внесла, змінила та/або видалила будь-яку інформацію з сайту Ради. При цьому має бути забезпечено можливість надання такої інформації на вимогу будь-якої особи. Видалення інформації з сайту здійснюється в виняткових випадках і виключно за рішенням Ради. При цьому забезпечується збереження архівної копії видалених відомостей; - створення та постійне функціонування електронної розсилки на електронну пошту зареєстрованих користувачів змін (розміщення інформації, корегування, зміна, видалення) будь-яких розділів (сторінок, директорій, тощо)»

Цей пункт поки що не включено до регламенту, так як попередньо вирішили проконсультуватися з розробниками, щодо технічної можливості. Хоча нічого складного в технічній реалізації цих пунктів немає, і в найближчому майбутньому ці норми включать.

Будуть публічні звіти комунальних підприємств.

Відкритість та гласність діяльності Тернопільської міської ради тепер забезпечуватиметься також відкритим заслуховуванням звітів керівників комунальних підприємств міста Тернополя на вимогу депутатів із подальшим публікуванням таких звітів на офіційному сайті.

Ще раз нагадали про притягнення до відповідальності за корупцію

У випадку порушення чинного законодавства та рішень ради про запобігання корупції, виявлення конфлікту інтересів, участі в корупційних діях або сприянню іншим особам, депутат місцевої ради притягується до відповідальності, позбавляється депутатського мандату згідно Закону.

Депутат має повідомляти про конфлікт інтересів

Депутат ради зобов’язаний вживати всі можливі заходи щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів. У разі виникнення реального чи потенційного конфлікту інтересів у депутата ради він не має права брати участь у прийнятті рішення. Порядок врегулювання конфлікту інтересів визначається Законом України «Про запобігання корупції» та окремим рішенням ради.

При постійних комісіях будуть створені громадсько-експертні комісії

При постійних комісіях Тернопільської міської ради на постійній основі діють дорадчо-консультативні громадські експертні комісії. Статус громадської експертизи прописаний в Статуті громади міста Тернополя. Склад таких комісій подають громадські організації та спілки, а затверджує сесія міської ради. Положення про громадські експертні комісії при постійних комісіях затверджує сесія міської ради.

Розгляд земельних питань тепер буде супроводжуватися графічними матеріалами

Питання генерального планування, земельних відносин та земельного кадастру, будівництва та архітектури під час розгляду на пленарних засіданнях Ради повинні супроводжуватися графічними матеріалами (приблизне розташування чи викопіювання 1:500) на електронному табло.

Результати голосування мають бути доступні протягом доби після голосування.

Результати голосування з будь-якого питання (в т.ч. процедурного рішення) надаються на прохання депутата, помічників-консультантів депутата місцевої ради, міського голови, його заступників, а також на запит відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації». Така інформація надається за будь-який період. Результати голосування з будь-якого питання (в т.ч. процедурного рішення) із зазначенням персональної позиції кожного депутата розміщуються на офіційному веб-сайті ради у день голосування і зберігаються протягом необмеженого строку. Результати голосування є невід’ємною частиною протоколу сесії ради.

Через два дні після прийняття даної зміни (про публікацію результатів голосування) до регламенту міської ради, Верховна Рада прийняла Проект Закону про внесення змін до статті 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" (щодо поіменних голосувань), який закріплює дану норму законодавчо.

Крім того створена Редакційна комісія щодо регламенту, яка має напрацювати додаткові зміни до головного документу міської ради. 

самопоміч Тернопіль самопоміч в Тернополі Назар Зелінка
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань

Пригоди
Відео ДТП виклав у Facebook у спільноті Тернопільські плітки користувач Вася Чушкин. Аварія трапилась 18 вересня неподалік "Ватри". "Водій червоного мінівену не справився з керуванням та виїхав на зустрічну... вот і все. Двох водіїв забрала швидка", - коментує Hapeniuk Vitalii. Переглянути відео можна за посиланням.
Суспільство
Про скандально відомі ігри "Синій кит", "Червона сова", "Момо", які поступово схиляють підлітків до самогубства, відомо майже кожному, хто користується інтернетом. Проте у пересічних тернополян вирішили запитати, що вони думають про ці небезпечні явища, а також, як захищають від них своїх дітей, братів або сестер. Як інформує "Медіатор", тернополяни кажуть, що потрібно контролювати своїх дітей, аби ті не потрапили у зону ризику. Додають, що у підлітків має...
Пригоди
18 вересня поблизу села Сапанів (Кременецький район) окремими осередками на площі 0,9 га виникла пожежа покладів торфу. Як повідомляє "Погляд", до виникнення даної пожежі могло призвести випалювання сухої трави, полум’я з якої перекинулось на торф. До гасіння залучено сили та засоби 5-ї державної пожежно-рятувальної частини: 12 чоловік особового складу, 3 одиниці спецтехніки та 2 мотопомпи. Забір води на гасіння проводиться з річки Іква, що протікає непода...
Суспільство
Молода мама Світлана ПУШКАР, за професією психотерапевт, тому виховує свою дитину за правилами сучасного світу та оминає застарілих шаблонів. Про це вона написала на сайті pro.te.ua. «Я не забороняю сину нічого. Але уважно дивлюся, куди йде. Стежу, щоб задовольняв інтерес і, водночас, був у безпеці. Фраза «Не можна» мені не підходить, «ні» — не конструктивне. Звернула увагу, що відповідаю йому в пікові моменти — саме ті слова злітають з мого язика першими....
Суспільство
Протягом кількох днів на Тернопільщині перебувають представники американських організацій «Радіологи без кордонів» та «Разом для України». Сьогодні, крім візитів до лікарень області та профілактичної роботи з населенням, вони також зустрілися з керівництвом області. Голова Тернопільської ОДА Степан Барна відзначив, що результати співпраці Тернопілля та «Радіологів без кордонів» приємно спостерігати. Дуже позитивно, за його словами, що співпраця відбуваєтьс...
Пригоди
21-річного юнака, який напідпитку днями злетів з тераси ресторану «На небі», пролетів відстань майже у два поверхи і, при цьому, не постраждав, - ніхто не каратиме. Штрафів він не платитиме. Адже ніхто, в тому числі і керівництво закладу громадського харчування, де стався нічний інцидент, претензій до молодика не має. Пише 20 хвилин. "Одразу після того, як чоловіка зняли з даху за допомогою спецтехніки, його доправили до міського відділу поліції", - повідо...
Суспільство
17 вересня, близько 20-ї години, мешканка Кременця зателефонувала у поліцію, щоб заявити про зникнення свої 10-річної доньки. За її словами, дитина ще вдень пішла з дому і до цього часу не повернулася. То ж на пошуки неповнолітньої направили працівників слідчо-оперативної групи місцевого відділу поліції та інспектор ювенальної превенції. Коли правоохоронці прибули за адресою, де мешкає дівчинка, то з'ясували, що дитина нікуди не пропадала. Вона весь час гр...
Пригоди
Уже більше року сім’я Гончаровських з Тернополя намагається відсудити право власності на земельну ділянку, яка дивним чином опинилась у руках іншої особи – власниці суміжної ділянки Ольги Федченко. Пише сайт Тернополяни. Про те, що частина території на вулиці Стецька, 26а з невідомих причин йому більше не належить, Володимир Гончаровський дізнався тоді, коли хотів отримати кадастровий номер. Виявилось, що його видали іншій людині, яка начебто і є власником...
Суспільство
Увесь православний світ в очікуванні надання автокефалії Українській Православній Церкві. Своїми міркуваннями про надання Томосу і можливість об’єднання православних церков в Україні поділився владики Нестор, архієпископ Тернопільський і Кременецький Української Православної Церкви Київського Патріархату. "На сьогодні в Україні ситуація непроста. У нас три православні церкви: Українська Православна Церква Київського Патріархату (УПЦ КП), Українська Автокеф...
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!