• Головна
  • «Самопоміч» додала до регламенту міськради норми відкритості та прозорості
10:03, 30 листопада 2015 р.

«Самопоміч» додала до регламенту міськради норми відкритості та прозорості

Сесія міської ради 24 листопада прийняла новий регламент своєї діяльності. Справедливіше сказати - старий новий регламент зі змінами. Депутати не спішили подавати правки до регламенту, який запропонував міський голова. Та все ж ряд ключових змін було прийнято.

Усі прийняті зміни надійшли від фракції "Об'єднання "Самопоміч". Їх на сесії подав депутат Назар Зелінка. Правки запропоновані Самопоміччю спрямовані на забезпечення відкритості та прозорості міської ради та її виконавчих органів, запобігання корупції та конфлікту інтересів. Ці пропозиції створені на основі напрацювань ініціативи “Прозорі ради” та експертів Інституту Політичної освіти. Правки були подані з метою імплементації чинних норм антикорупційного законодавства, закріплених в законах «Про доступ до публічної інформації», «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про статус депутатів місцевих рад», «Про запобігання корупції»

Отже, які зміни додані?

Міська рада тепер діє і згідно Статуту Тернополя, про який багато хто забув.

До переліку нормативних документів, які регламентують діяльність міської ради окрім регламенту, законів, Конституції та Європейської хартії місцевого самоврядування додано Статут територіальної громади міста Тернополя, який прийнятий в 2010 році.

Прямі трансляції засідань Виконавчого комітету

Відтепер пряма трансляція буде не лише Сесії міської ради, але і засідань виконавчого комітету. Щоправда міський голова, додав вставку «за технічної можливості». Сподіваємося, що все ж це не буде перепоною для відкритості засідань виконкому.

Закритих засідань практично не буде

Попередньо закриті засідання могли бути по будь-яких питаннях, якщо за це б проголосувала більшість депутатів. Тепер лише з питань, які законодавчо передбачають закритий розгляд. В регламент включено, що усі засідання Ради, її виконкому та виконавчих органів є відкритими, окрім засідань чи розгляду окремих питань, закритий розгляд яких передбачених законом. Засідання тимчасових контрольних комісій можуть проводитись закрито у порядку визначеному законом.

Сайт міської дати забезпечить максимальну відкритість та доступ до інформації. На сайті буде вся інформація про діяльність ради, депутатів та чиновників.

Відкритість та гласність діяльності Ради має забезпечуватися через стабільне функціонування офіційного сайту Ради. При функціонуванні сайту Ради повинно бути забезпечено:

  • розміщення чинної редакції Статуту територіальної громади, Регламенту Ради, Регламенту виконавчого комітету Ради;
  • технічну можливість у будь-який час доби переглядати, поширювати, копіювати (зберігати) і роздруковувати будь-які матеріали з сайту Ради. При цьому має бути здійснено фіксування дати розміщення, зміни та/або видалення інформації (матеріалів) на сайті, а також особи, яка провела відповідні дії із інформацією;
  • технічна можливість здійснювати перегляд он-лайн трансляцій засідань Ради, її виконавчого комітету та постійних комісій, а також можливість у будь-який час доби переглядати архів трансляцій;
  • розміщення результатів голосувань Ради та її Виконавчого комітету в тому числі поіменних, протоколів і рішень зі всіма додатками засідань Ради та її органів (постійних та інших комісій, виконавчого комітету, тощо);
  • розміщення в порядку визначеному Законом України “Про доступ до публічної інформації” проектів рішень зі всіма додатками та забезпечення технічної можливості їх коментування користувачами сайту (внесення пропозицій, змін, доповнень);
  • розміщення інформації про Міського голову, його заступників, Секретаря Ради, депутатів, членів виконавчого комітету, керівників виконавчих органів, яка включатиме основні біографічні відомості, декларації про доходи, час і місце прийому, контакти для листування та телефонного зв’язку, результати поіменного голосування Ради та її виконавчого комітету, дані про відвідування засідань Ради, її виконавчого комітету та засідань комісій Ради;
  • розміщення інформації про річний, квартальний, місячний, тижневий план роботи Ради, в т.ч. дату, місце і порядок денний засідання Ради та її органів;
  • розміщення звітів Міського голови, його заступників, депутатів, постійних та тимчасових контрольних комісій Ради;
  • розміщення звітів керівників комунальних підприємств міста Тернополя про діяльність підприємств;
  • можливість скористатись електронною приймальнею (направити звернення на адресу службовців Ради, депутатів, депутатських фракцій та груп);
  • можливість створення електронних петицій та збору підписів в її підтримання (в т.ч. можливість поширення в соціальних мережах);
  • контрольована (фіксована) реєстрація особи, яка внесла, змінила та/або видалила будь-яку інформацію з сайту Ради. При цьому має бути забезпечено можливість надання такої інформації на вимогу будь-якої особи. Видалення інформації з сайту здійснюється в виняткових випадках і виключно за рішенням Ради. При цьому забезпечується збереження архівної копії видалених відомостей; - створення та постійне функціонування електронної розсилки на електронну пошту зареєстрованих користувачів змін (розміщення інформації, корегування, зміна, видалення) будь-яких розділів (сторінок, директорій, тощо)»

Цей пункт поки що не включено до регламенту, так як попередньо вирішили проконсультуватися з розробниками, щодо технічної можливості. Хоча нічого складного в технічній реалізації цих пунктів немає, і в найближчому майбутньому ці норми включать.

Будуть публічні звіти комунальних підприємств.

Відкритість та гласність діяльності Тернопільської міської ради тепер забезпечуватиметься також відкритим заслуховуванням звітів керівників комунальних підприємств міста Тернополя на вимогу депутатів із подальшим публікуванням таких звітів на офіційному сайті.

Ще раз нагадали про притягнення до відповідальності за корупцію

У випадку порушення чинного законодавства та рішень ради про запобігання корупції, виявлення конфлікту інтересів, участі в корупційних діях або сприянню іншим особам, депутат місцевої ради притягується до відповідальності, позбавляється депутатського мандату згідно Закону.

Депутат має повідомляти про конфлікт інтересів

Депутат ради зобов’язаний вживати всі можливі заходи щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів. У разі виникнення реального чи потенційного конфлікту інтересів у депутата ради він не має права брати участь у прийнятті рішення. Порядок врегулювання конфлікту інтересів визначається Законом України «Про запобігання корупції» та окремим рішенням ради.

При постійних комісіях будуть створені громадсько-експертні комісії

При постійних комісіях Тернопільської міської ради на постійній основі діють дорадчо-консультативні громадські експертні комісії. Статус громадської експертизи прописаний в Статуті громади міста Тернополя. Склад таких комісій подають громадські організації та спілки, а затверджує сесія міської ради. Положення про громадські експертні комісії при постійних комісіях затверджує сесія міської ради.

Розгляд земельних питань тепер буде супроводжуватися графічними матеріалами

Питання генерального планування, земельних відносин та земельного кадастру, будівництва та архітектури під час розгляду на пленарних засіданнях Ради повинні супроводжуватися графічними матеріалами (приблизне розташування чи викопіювання 1:500) на електронному табло.

Результати голосування мають бути доступні протягом доби після голосування.

Результати голосування з будь-якого питання (в т.ч. процедурного рішення) надаються на прохання депутата, помічників-консультантів депутата місцевої ради, міського голови, його заступників, а також на запит відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації». Така інформація надається за будь-який період. Результати голосування з будь-якого питання (в т.ч. процедурного рішення) із зазначенням персональної позиції кожного депутата розміщуються на офіційному веб-сайті ради у день голосування і зберігаються протягом необмеженого строку. Результати голосування є невід’ємною частиною протоколу сесії ради.

Через два дні після прийняття даної зміни (про публікацію результатів голосування) до регламенту міської ради, Верховна Рада прийняла Проект Закону про внесення змін до статті 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" (щодо поіменних голосувань), який закріплює дану норму законодавчо.

Крім того створена Редакційна комісія щодо регламенту, яка має напрацювати додаткові зміни до головного документу міської ради. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#самопоміч Тернопіль #самопоміч в Тернополі #Назар Зелінка
Останні новини
Оголошення
live comments feed...