• Головна
  • На Тернопільщині відкрили унікальне підприємство
13:15, 4 грудня 2015 р.

На Тернопільщині відкрили унікальне підприємство

Поблизу с.Галущинці Тернопільської області група компаній «Тернопільський кар’єр» відкрила новий завод з видобутку вапнякового каменю. Потужність цього цеху майже у 2 рази перевищить потужності всього підприємства, – аналогів йому немає в Західній Україні. 

Будівництво нового заводу мало серйозні передумови. Починаючи з 2014 року, через анексію Криму і ведення бойових дій в Донецькій області, які були основними регіонами видобування вапнякового каменю, на ринку утворився його закономірний дефіцит. Перед споживачами цієї продукції – а це металургія, виробництво будматеріалів, цукрова галузь, дорожнє будівництво, хімічна галузь та ін. – постала серйозна проблема забезпечення власного виробництва даною сировиною. Наявні потужності інших регіонів країни, в першу чергу, західного, не давали змоги в короткий час наростити видобуток каменю, відтак споживачі були змушені вдатися до різкого збільшення імпорту. В сукупності це здорожчувало кінцеву продукцію для багатьох галузей промисловості та збільшувало імпортозалежність країни.

Такий стан справ підштовхнув відповідальні компанії до пошуку та вкладанню ресурсів у збільшення видобувних потужностей з добування вапнякової сировини. Серед них найбільшим реалізованим проектом є саме відкриття нового заводу ПАТ «Тернопільський кар’єр».

Проектна потужність нового заводу 1 млн тон в рік. Функціонування цеху забезпечуватиметься 30 додатково створеними робочими місцями. Для реалізації проекту було залучено майже 19 млн. грн.., із яких понад 15 млн.грн. – інвестиційні кошти і майже 4 млн. – кредитні.

Серед важливих особливостей: у новому цеху впроваджено переробку гірничої маси з первинною її очисткою перед дробленням, що сприятиме випуску продукції найвищої якості. Якість та характеристики такої продукції дадуть змогу забезпечувати сировиною передову галузь споживання вапняків – металургію, яка сьогодні становить матеріальну базу всього комплексу важкої індустрії країни. Необхідність вирішення питання постачання якісної сировини дозволила ПАТ «Тернопільський кар’єр» налагодити зв’язки із передовими металургійними підприємствами, які стануть основними споживачами продукції нового заводу. Ринками збуту будуть також підприємства цукрової та будівельної промисловості.

Відкриття вапнякового заводу спричинить позитивний вплив на економіку району, області та країни, адже це створення нових робочих місць, забезпечення потреб галузей-споживачів та мільйонні надходження до бюджету області та країни у складний для економіки час.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#завод
Оголошення
live comments feed...